14 lipca 2024

Hrubieszów: W planach przebudowa podziemi, mural i totem multimedialny na deptaku

Rewitalizacja śródmieścia miasta będzie postępować. W planach jest przebudowa podziemi, mural i totem multimedialny na deptaku.

Reklamy

6 czerwca br. Władze Miasta Hrubieszowa spotkały się z przedstawicielami Zamojskiej Delegatury Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie, kierownikiem delegatury Grażyną Żurawicką oraz Marią Fornal i Lechem Kuśmierzem.

Celem wizyty było wstępne ustalenie zmian w śródmieściu, które mają zostać przeprowadzone w ramach projektu „Modelowa Rewitalizacja Miast”. Władze Miasta planują stworzenie muralu (grafiki ściennej, przedstawiającej motywy historyczne i regionalne Hrubieszowa) oraz rewitalizację zabytkowych budynków, znajdujący się na ul. Targowej 7 i Plac Wolności 8. Ponadto w planach jest zainstalowanie na deptaku totemu multimedialnego, który będzie zawierał przewodnik turystyczny po mieście i najważniejsze informacje dotyczące Hrubieszowa.

Reklamy

Zamojski Konserwator Zabytków dokonała również wstępnych oględzin części hrubieszowskich podziemi.

W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając, Zastępca Burmistrza Marta Majewska i Sekretarz Paweł Wojciechowski. 

Reklamyźródło i fot. UM Hrubieszów