Hrubieszów: W sierpniu zatrzymano już 13 kierowców na „podwójnym gazie”

Tylko w miesiącu sierpniu hrubieszowscy policjanci zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących na drogach naszego powiatu. Czterech straciło prawo jazdy. Rekordzista miał ponad 2 promile.

Reklamy

 

Tylko od początku tego miesiąca hrubieszowscy policjanci zatrzymali już 13 nietrzeźwych kierowców na drogach naszego powiatu. Czterech utraciło prawo jazdy.

To zapewne tylko część kierowców, którzy bardzo bezmyślnie i nieodpowiedzialnie zdecydowali się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie” i akurat zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Promilowym rekordzistą w tym niechlubnym gronie okazał się kierowca Opla zatrzymany w miejscowości Adelina, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kolejni nietrzeźwi to kierowca ciągnika rolniczego zatrzymany w Gozdowie, mający blisko 2 promile, kierowca motoroweru zatrzymany w Majdanie z ponad 1,5 promila oraz trzech kolejnych kierowców zatrzymanych w Hrubieszowie i mających ponad promil alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierowca na drodze stwarza śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Bądźmy odpowiedzialni oraz reagujmy w sytuacji, gdy ktoś inny wykazuje się brakiem odpowiedzialności i siada za kółko pod wpływem alkoholu.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK