Hrubieszów: W trosce o bezpieczną drogę do szkoły

Hrubieszowscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, spotkali się z dziećmi oraz ich opiekunami z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie. Policjanci omawiali zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz podczas codziennych zabaw.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z uczniami w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci odwiedzili tym razem dzieci i ich wychowawców z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie. Funkcjonariusze omawiali podstawowe zasady bezpiecznych zachowań dzieci na drodze i poza nią.

Podczas spotkania tłumaczyli zebranym jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać się w pobliżu drogi, a także jak bezpiecznie podróżować samochodem. Przestrzegano również przed kontaktami z osobami nieznajomymi.

Dzieci dowiedziały się jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest zapewnienie sobie odpowiedniej widoczności poprzez używanie elementów odblaskowych. Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom numery alarmowe. Dzieci miały do policjantów wiele ciekawych pytań i własnych spostrzeżeń i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)