Hrubieszów: Wakacyjne atrakcje w Przedszkolu nr 2

Miejskie Przedszkole Nr 2 w Hrubieszowie w ramach dyżuru wakacyjnego przygotowało dla dzieci wiele ciekawych i interesujących atrakcji.

Reklamy

 

Jedną z nich były ciekawe eksperymenty i doświadczenia z wodą. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia. Dzieci obserwowały m.in. jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych i jak powstaje para wodna. Mali badacze dowiedzieli się jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów.

Kolejną niespodzianką przygotowaną przez nasze przedszkole była wizyta pani Oli z Biblioteki Pedagogicznej w Hrubieszowie. W ramach tego spotkania dzieci uczestniczyły w wesołych zabawach oraz układały własne historyjki na podstawie obrazków.

Przedszkolaków odwiedził także niezwykły gość – pan leśniczy. Dzieci poznały pracę leśnika, zostały zachęcone do tego, aby dokarmiać zwierzęta leśne w okresie zimy, poznały podstawowe zasady ochrony przyrody. Nasz gość zaznaczył, że człowiek jest w lesie gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaski z leśnymi zwierzętami.

Dużo radości sprawiła dzieciom wizyta strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.

Wszystkim zaproszonym gościom dzieci podziękowały drobnymi upominkami.

 

tekst i fot. MP nr 2 Hrubieszów