4 grudnia 2023

Hrubieszów: Warsztaty bibliotekarzy [ZDJĘCIA]

9 listopada Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina, we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Hrubieszowie, zorganizowała warsztaty dla bibliotekarzy sieci powiatowej na temat wypalenia zawodowego.

Reklamy

Wypalenie zawodowe to coraz większy problem, który powinniśmy poznać i nauczyć się skutecznie mu zapobiegać.

Dlaczego?

Reklamy

Ponieważ może dotknąć każdego z nas, bez względu na wiek, płeć, stanowisko czy rodzaj wykonywanej pracy.

Wypalenie zawodowe staje się zjawiskiem coraz bardziej powszechnym i stanowi ogromne zagrożenie. Przytrafia się zarówno po sukcesach, jak i po porażkach. Szerzy się wśród różnych grup zawodowych, nie omija też nas, bibliotekarzy.

Czym zatem jest wypalenie zawodowe, jakie są jego przyczyny i jak sobie z nim radzić? To właśnie o tym rozmawialiśmy podczas warsztatów, przeprowadzonych przez Panią Ilonę Puszek – Dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Hrubieszowie.

Poziom warsztatów był wysoki, profesjonalny i jednocześnie przełamany atmosferą szacunku, życzliwości i akceptacji. To był bardzo dobry czas, w trakcie którego otrzymaliśmy duży zasób wiedzy merytorycznej i praktycznej, dużą dawkę różnych emocji oraz zapoznaliśmy się z literaturą dotyczącą rozwoju osobistego.

Zobacz też:

Hrubieszowianka Matylda Bień reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata w Japonii! [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Z wizytą u strażaków [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info i fot. BP Hrubieszów