Hrubieszów: Ważne spotkania w sprawie OZE

Umowy na dostawę i montaż instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii w Hrubieszowie, są już podpisane i firmy, które wygrały przetarg chcą przystąpić do rozpoczęcia robót. O szczegółach zainteresowani zostaną poinformowani na spotkaniach, które odbędą się w czwartek 2 sierpnia w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy

 

– Zapraszamy na nie mieszkańców, którzy biorą udział w tym projekcie, w dwóch grupach. O 16.00 będą przekazywane informacje na temat instalacji fotowoltaicznych z pompami ciepła, a dwie godziny później – o kolektorach słonecznych. Razem z wykonawcami i inspektorem nadzoru poinformujemy o sposobach i zasadach realizacji robót, a także o wysokości „wkładu własnego” uczestników projektu – zapowiada burmistrz Hrubieszowa Tomasz Zając.

Współfinansowane z funduszy unijnych solary, panele fotowoltaiczne i pompy ciepła będą droższe więcej niż pierwotnie zakładano, ale mieszkańcy nie będą obciążeni dodatkowymi kosztami, ponieważ różnicę pokryje miasto.

Ostatecznie realizacja inwestycji pochłonie ponad 5 milionów 300 tysięcy złotych, z czego do 85 procent kosztów netto będzie stanowić dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Pieniądze te będą przeznaczone na zakup i montaż 253 instalacji, w tym 117 solarów i 136 paneli fotowoltaicznych z pompami ciepła. Wszystkie mają być zainstalowane do końca listopada tego roku.

 

źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów