6 grudnia 2023

Hrubieszów: Wędkarze w Przedszkolu nr 5 [ZDJĘCIA]

3 czerwca 2022 roku jako instruktorzy wędkarstwa  Koła PZW HSM nr 43 w Hrubieszowie, mieliśmy zaszczyt spotkać się z przedszkolakami w Miejskim Przedszkolu nr 5.

Reklamy

Opowieści, które  przygotowaliśmy dla dzieci, nie były nudne, co widać było po zainteresowaniu i aktywności małych słuchaczy. Poznawanie gatunków ryb, sprzętu wędkarskiego, gry i zabawy, wywoływały na twarzach przedszkolaków uśmiech, który wynagradzał nasze wysiłki. Dzieci mogły wziąć do ręki wędkę, spławik, sztuczną przynętę, a także złowić swoją pierwszą rybkę z pianki. Najaktywniejsze – w nagrodę mogły wsiąść do pontonu i spróbować swoich sił z wiosłami.

Wędkarski świat to poznawanie otaczającej nas przyrody i obcowanie z naturą, a tego nie powinno zabraknąć żadnemu dziecku.

Reklamy

Na koniec – skecz o śpiącym wędkarzu, który przygotował i wcielił się w główną rolę Pan Mieczysław Śliwiński. Długo było słychać śmiech i gromkie brawa. Dziękujemy!

Acha, to jeszcze nie koniec, zapomniałem opowiedzieć, że mieliśmy jeszcze gości specjalnych, którzy niespodziewanie odwiedzili tego dnia przedszkole.  Mieliśmy właśnie robić pamiątkowe zdjęcia z sandaczem, kiedy otworzyły się drzwi  i… niespodzianka, weszła do sali Pani Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska z Hrubciem. Zrobiło się gwarno i wesoło! Były słodycze od Pani Burmistrz, wspólne zdjęcia, dzieci dostały również zaproszenia na zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka do naszego Koła HSM Hrubieszów.

Po zakończeniu pokazów dostaliśmy ponowne zaproszenie na spotkanie z najmłodszymi za rok!

A więc, do zobaczenia!

Serdeczne podziękowania;

– dla Pani dyrektor Bożeny Florek za zaproszenie do przedszkola

– dla Pana Mieczysława Śliwińskiego, za przygotowanie skeczu 

– dla Pana Jana Pukaluka za wypożyczenie rekwizytów 

– dla Pana Damiana Bartoszka za wypożyczenie pontonu

­

­

(info i fot. Koło PZW HSM nr 43 w Hrubieszowie / Arkadiusz Cieśla)


Zobacz też:

Dzień Dziecka z Zakładem Karnym w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]

Dzień Dziecka z Zakładem Karnym w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]