Hrubieszów: Wędkowanie na Dzień Dziecka

3 czerwca 2018 r. w słoneczne przedpołudnie na starorzeczu rzeki Huczwy (tzw. „Rakowiec”) Koło PZW Hrubieszów – Miasto zorganizowało otwarte zawody dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Reklamy

 

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów zaplanowanych na godz. 10:00 nad wodą pojawili się pierwsi młodzi zawodnicy chcąc sprawdzić swoje umiejętności wędkarskie. Wszyscy uczestnicy, a było ich nie mało bo ponad 100 osób! Po zajęciu stanowisk otrzymali od organizatorów zanęty i przynęty niezbędne do łowienia. W międzyczasie dokonano korekt przyniesionych zestawów spławikowych polegających głównie na wymianie przyponów z haczykami na duuuuuużo mniejsze rozmiary oraz drobne korekty wyważenia spławików.

Zatem można łowić! Sygnał z trąbki o godzinie 10:15 oznajmia rozpoczęcie „rywalizacji” młodych wędkarek i wędkarzy. W zawodach startowały dziewczęta i chłopcy do lat 14-stu. Zasady rywalizacji są bardzo proste – za złowienie ryby każdy uczestnik otrzymuje medal. Aby wyłonić zwycięzców zawodów rywalizowano o złowienie najdłuższej ryby! Liczy się tylko jedna ryba. Jak „na prawdziwych” zawodach po sygnale do wody lądują kulki zanęty a po chwili w wodzie widać „las” kolorowych spławików. Łowimy! Już po chwili słychać wołanie o sędziego – ryba! Medal na szyi, duma w piersiach i uśmiech na twarzy łowcy. Za chwilę kolejna ryba i kolejny medal. Organizatorzy uwijają się jak pszczoły w ulu, bo młodzi łowcy nie próżnują – kolejna ryba i kolejny medal! Wszędzie widać uśmiechy. Bawimy się nad wodą. I właśnie o zabawę tu chodzi, o wyjcie z domu, porzucenie smartfona i komputera, wspólna zabawa na łonie natury nie samotnie bo z mamą, tatą, babcią czy dziadkiem. Dzieci łowią ryby i to dużo, na wędkach pojawiają się wzdręgi, ukleje, krąpie, okonie i przepięknie wybarwiony na zielono lin, złowiono również klenika. Zabawa trwa na całego, ale jak to bywa wszystko co piękne szybko się kończy.

Reklamy

O godz. 12:15 sygnał z trąbki informuje o zakończeniu połowu ryb. Ale impreza wędkarska się nie kończy! Czas na atrakcje, a było ich nie mało! Pieczenie kiełbasek, kolorowanki z Hrubciem, malowanie twarzy, spotkanie z funkcjonariuszem Straży Granicznej i pokaz wyszkolenia pasa, przeciąganie liny o napojach i słodyczach nie wspominając. Jeszcze tylko oficjalne wręczenie statuetek wędkarskich za trzy najdłuższe ryby dla Łukasza Kisielewskiego (7 lat) za złowienie lina o długości30,00 cm, dla Juliana Jędrzejewskiego (8 lat) za złowienie płoci o długości19,00 cmi dla Patryka Czajki za złowienie płoci o długości17,50 cm, pozostałe osoby zajęły ex aequo miejsce czwarte innych miejsc nie było.

 

Organizatorzy dziękują sponsorom za wkład w organizację zawodów:

Firmie SŁAWEX Zbigniew Sławiński (market MRÓWKA), Michałowi Rapie Firma Robinson, Firmie Masarnia z Ubojnią – Adam Kurantowicz, Firmie „Poligraf” Jerzy Gnatiuk, Firmie CUK Ubezpieczenia Bernard Adamowicz.

Dziękujemy również Mirosławowi Dąbrowskiemu i Wiesławowi Misiakowi za prace plastyczne (Hrubcio), Ewelinie Malinowskiej za artystyczne malowanie twarzy, Komendantowi PSG w Hrubieszowie  ppłk SG Dariuszowi Łopockiemu za spotkanie z funkcjonariuszem Straży Granicznej i pokaz tresury psa oraz Stanisławowi Nowakowi z Radia RTM-Staszic za przygotowanie audycji radiowej.

Podziękowania za włożoną pracę składamy wszystkim tym, którzy w pocie czoła przygotowywali łowisko, aby można było tak sprawnie przeprowadzić dzisiejsze zawody.

A nagrodą niech będzie szczery uśmiech na twarzach wszystkich młodych wędkarek i wędkarz tak licznie uczestniczących w dzisiejsze zawodach.


Zarząd Koła PZW Hrubieszów-Miasto

 

 

PS.

Zarząd Koła PZW Hrubieszów-Miasto przypomina o trwającym konkursie „Moja pierwsza przygoda z wędką”. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi upominkami rzeczowymi. Termin nadsyłania prac upływa 15.06.2018 r.

 

Szczegóły w linku poniżej

http://www.pzw.org.pl/328/wiadomosci/165368/60/konkurs_dla_dzieci_i__mlodziezy

 

W zakładce „Nasze galerie” na stronie internetowej Koła znajdują się pozostałe zdjęcia z zawodów.

Link poniżej

http://www.pzw.org.pl/328/galeria

 

fot. Zarząd Koła PZW Hrubieszów-Miasto