Hrubieszów: Wesoły Ataman – koncert Jana Kondraka

20 marca 2019 w Hrubieszowskim Domu Kultury odbędzie się koncert Jana Kondraka – „Wesoły Ataman”.

Reklamy

 

Jan Kondrak – Wesoły Ataman

Hrubieszowski Dom Kultury

20 marca 2019 roku godz. 19:00

Przedsprzedaż biletów od 1 lutego 2019r. w HDK p. nr 4.

Cena biletów w przedsprzedaży – 20 zł; grupowe i seniorzy – 15 zł, w dniu koncertu 30 zł.

 

***

 

Jan Kondrak – Wesoły Ataman

To program zupełnie nowy, z niewielką domieszką utworów które ukonstytuowały wizerunek sceniczny Jana Kondraka. Chodzi o piosenki takie jak Ataman, Piosenka w samą porę, czy Za nic do dodania. Gros programu to najnowsze piosenki o profilu humorystycznym i satyrycznym. Pisane do prezentacji w kabarecie muzyczno – literackim Dolina Prapremier, który działa w Służewskim Domu Kultury w Warszawie i skupia warszawskich autorów najmłodszego pokolenia głównie (Aga Ozon, Ida Dzik, Mirka Szawińska, Andrzej Dębowski).

Jan Kondrak jest pomysłodawcą przedsięwzięcia i współprowadzącym program wraz z Kubą Sienkiewiczem. Charakter całości Wesołego Atamana jest ukłonem w stronę śmiałej tezy, że ludzie wolą śmiać się niż płakać. Choć powodów do tego drugiego też nie zabraknie, to przeważa jednak uśmiech.

Jan Kondrak to głos – wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, na przykład dla Marka Dyjaka.

Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów, której jest współzałożycielem. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego.

Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.