Hrubieszów: Więźniowie sprzątali Dębinkę [ZDJĘCIA]

Grupa skazanych z hrubieszowskiego zakładu karnego, pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej i pracowników Nadleśnictwa Strzelce wzięła udział w akcji sprzątania lasu „Dębinka”.

Reklamy

W dniu 21 lutego 2023 r., osadzeni z Zakładu Karnego w Hrubieszowie uczestniczyli w zajęciach kulturalno – oświatowych organizowanych w ramach podpisanego przez kierownictwo tutejszej jednostki porozumienia o współpracy z Nadleśnictwem Strzelce.

W lutym tego roku minął już rok od podpisania porozumienia, które ma na celu między innymi zwiększenia efektywności oddziaływań resocjalizacyjnych i procesu readaptacji społecznej skazanych, poprzez propagowanie działalności ekologicznej, edukacyjnej, kulturalno-oświatowej oraz wspieranie inicjatyw mających na celu kształtowanie wśród osadzonych społecznie pożądanych postaw.

Reklamy

­

Udział skazanych w cyklicznych akcjach sprzątania lasu, to nieoceniona pomoc dla całego nadleśnictwa. To ważny element współpracy, który stale się rozwija i przynosi wymierne korzyści.

Efektem pracy skazanych była góra zebranych śmieci, która jest dowodem, że takie akcje są bardzo potrzebne. Śmieci w lasach nadal stanowią powszechny problem, poczynając od śmieci typowych dla turystów, po pełne worki śmieci komunalnych – informuje mł. chor. Anna Malinowska-Niszta z Zakładu Karnego w Hrubieszowie.info i fot. ZK w Hrubieszowie / tekst: mł. chor. Anna Malinowska-Niszta, zdjęcia: st. chor. Jarosław Graf


Zobacz też:

Hrubieszów: W służbie prawu [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: W służbie prawu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →