Hrubieszów: Włamali się do sklepu spożywczego i do jubilera

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 32-latka i jego 35-letniego kompana, którzy odpowiedzą za włamania do sklepu spożywczego oraz do jubilera na terenie miasta. Wobec 32-latka z Hrubieszowa prokurator zastosował policyjny dozór. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego oraz do jubilera, na terenie miasta. Jak się okazało 32-letni mieszkaniec Hrubieszowa oraz 35-latek z Lublina na początku grudnia bieżącego roku włamali się do sklepu spożywczego na terenie miasta, skąd skradli alkohol. Zostali wówczas zatrzymani przez policjantów.

W minionym  tygodniu wyszło na jaw, że ci sami mężczyźni dokonali kolejnej kradzieży z włamaniem, tym razem do sklepu jubilerskiego. Jak ustalili policjanci, włamywacze młotkiem wybili szybę w witrynie sklepowej, a następnie skradli z niej 22 sztuki zegarków różnych marek o łącznej wartości około 9 tys. zł.

Reklamy

32-latek z Hrubieszowa usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy w Hrubieszowie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. 35-latek czeka na zarzuty.

Teraz obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)