Hrubieszów: Wojciech Widz w ogólnopolskim etapie Konkursu Wiedzy Biblijnej (ZDJĘCIA)

21 kwietnia w Zamościu, miał miejsce, już po raz 26, etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Reklamy

Zakres tematyczny Konkursu: Księga Jeremiasza, Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem.

W części pisemnej, odbywającej się w sali Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zamościu, uczestniczyło 23 uczestników (z 28 zakwalifikowanych) z 12 szkół z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Do części ustnej zakwalifikowało się siedem osób. Z hrubieszowskiego Staszica byli to: Wiktoria Kobylańska z kl. I E, która zajęła 2 miejsce i uzyskała 82 pkt. na 90 możliwych oraz Wojciech Widz z kl. II A, który zajął 3 miejsce i zdobył 75 pkt. Do konkursu uczniów przygotowała
s. Bernarda Kozieł.

W części ustnej, finaliści odpowiadali na zestaw pytań za 1, 3 i 5 punktów. Poziom odpowiedzi był tak wysoki, że przeprowadzono dogrywkę o trzecie miejsce, podczas której wyczerpano pulę 10 dodatkowych pytań.

Ostatecznie, do etapu ogólnopolskiego z Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Hrubieszowie, zakwalifikował się Wojciech Widz, natomiast Wiktoria Kobylańska zajęła 5. miejsce. Etap ogólnopolski KWB odbędzie się w Niepokalanowie, w dniach: 30 – 31 maja br.

Patronat nad etapem diecezjalnym objął ks. bp dr Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Laureaci ogólnopolskiego etapu mają szansę zdobycia indeksów uprawniających do podjęcia studiów na wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych. Honorowy patronat nad całym konkursem obejmują: JE Ks. Abp Wojciech Polak, Prymas Polski oraz JE Ks. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy, zaangażowania i sukcesów oraz życzymy powodzenia na ogólnopolskim etapie.

­

S. Bernarda Kozieł

(fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Hrubieszów: Absolwenci Staszica 2022 (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Absolwenci Staszica 2022 (ZDJĘCIA)


JAK PRAWDA

Jak prawda