Hrubieszów: Wspaniały gest! – ZDJĘCIA

Członkowie grupy reprezentującej Fundację Niepodległości z Lublina złożyli hołd poległym za Ojczyznę, spoczywającym na cmentarzach parafialnych Ziemi Hrubieszowskiej.

Reklamy

Z okazji Święta 2 Pułku Strzelców Konnych, w Hrubieszowie przebywali członkowie grupy rekonstrukcyjnej, reprezentującej Fundację Niepodległości z Lublina, która upamiętnienia 2 Korpus Wojska Polskiego.

Wykonali oni piękny gest. Przyjechali nie tylko ze sprzętem pancernym, ale ze zniczami i zapalili je na grobach, oddając hołd żołnierzom, którzy spoczywają na cmentarzach parafialnych Ziemi Hrubieszowskiej.

Odwiedzono:

Hrubieszów – 8 mogił

Czerniczyn – 2 mogiły

Strzyżów – 1 mogiła

Horodło – 2 mogiły

Teratyn – 1 mogiła

Trzeszczany – 2 mogiły

Werbkowice – 1 mogiła.

Dziękujemy bardzo serdecznie za pamięć i to drzewko, które zasadziliśmy – bardzo szybko dało owoce na teraz i przyszłość. Dziękuję bardzo koledze Mirkowi Borysewiczowi za udział w tym przedsięwzięciu oraz właścicielowi firmy WIST – Krzysztofowi Drączkowskiemu, który odpowiedział na nasz apel i zakupił 10 flag biało – czerwonych z drzewcami. Teraz będziemy mieli swoje. To się nazywa patriotyzm.

Dziękuję Przewodniczącej Rady Gminy Hrubieszów Pani Anecie Dąbrowskiej za pomoc w odnalezieniu grobu kaprala Leonarda Buczka oraz Ryszardowi Brońskiemu za pomoc we wskazaniu grobu ojca Strzelca Dominika Brońskiego. Obaj byli żołnierzami 3 Karpackiej Brygady Strzelców.

Chwała Bohaterom.

Zapała Mieczysław


fot. nadesłane, HKK