23 lipca 2024

Hrubieszów: Wycieczka w Bieszczady [ZDJĘCIA]

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Ustrzyk Dolnych, odwiedzając Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Dzięki multimediom odkryliśmy tajniki bieszczadzkiej natury i kultury.

Reklamy

Grupa uczniów z klas: ITa, Ia, ITc i IITa Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, wraz z opiekunami, rozpoczęła zwiedzanie Bieszczad.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od Ustrzyk Dolnych, odwiedzając Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Dzięki multimediom odkryliśmy tajniki bieszczadzkiej natury i kultury. Kolejną atrakcją była wyprawa do Zapory Wodnej w Solinie, największej budowli hydrotechnicznej w Polsce o długości 664 m, podzielonej na 43 sekcje, wysokości 82 m i objętości betonu 760 000 m3.

Reklamy

Przejazd kolejką gondolową pozwolił podziwiać niezwykłe krajobrazy Bieszczad oraz zaporę z „lotu ptaka”. Pierwszy dzień zwieńczył przyjazd do Komańczy.

Kolejny dzień dostarczył wrażeń związanych z przejściem szlakiem turystycznym przez Połoninę Wetlińską do schroniska Chatki Puchatka. Po drodze mijaliśmy pomnik J. Harasymowicza oraz pomnik poświęcony „Ofiarom gór i ratownikom niosącym im pomoc”. Z najwyższego punktu, obok Chatki Puchatka, podziwialiśmy bajkowe widoki na Połoninę Caryńską, Smerek, Wielką Rawkę. Młodzież słuchała ciekawych opowieści przewodnika o Bieszczadach i sławnych ludziach związanych z tym regionem.

Reklamy

Po kolacji wymienialiśmy się uwagami przy wspólnym ognisku. W piątek uczestnicy szkolnej wycieczki podziwiali okolice Komańczy. Cerkiew grekokatolicka z bogatym ikonostasem w stylu wschodnio – łemkowskim wzbogaciła naszą wiedzę o miejscowości. W Klasztorze Sióstr Nazaretanek poznaliśmy historię internowania Prymasa Polski Stefana kard. Wyszyńskiego, o czym nie pozwalają zapomnieć napisy zamontowane wzdłuż Dróżki. Spacerując po Komańczy wielu naszych uczniów odwiedziło katolicki drewniany kościół pod wezwaniem św. Józefa.

Około godziny 15.00 opuściliśmy Komańczę z nadzieją, że ponownie odwiedzimy Bieszczady, wymarzony Eden, gdzie każdy znajduje „kawałek” siebie.Info i foto: Organizatorzy


Zobacz też:

Księża Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej mistrzami Polski! [ZDJĘCIA]

Księża Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej mistrzami Polski! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →