Hrubieszów: Wykład ks. prałata Andrzeja Puzona [ZDJĘCIA]

W dniu 27 grudnia 2022 roku, w sali Caritas w Hrubieszowie, odbył się wykład otwarty ks. prałata Andrzeja Puzona na temat „Patriotyzm a teraźniejszość”.

Reklamy

Prelekcję zorganizował Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, przy współpracy Koła Rejonowego ŚZŻAK w Hrubieszowie. W spotkaniu uczestniczył prezes ŚZŻAK Okręg Zamość, poseł na Sejm RP – Sławomir Zawiślak, prezes Kamila Maślanka oraz członkowie Koła Rejonowego w Hrubieszowie, a także mieszkańcy miasta.

Wykład rozpoczęty był modlitwą ks. prałata, odśpiewaniem kolędy przy akompaniamencie kierownika zespołu „Lechici” – Leszka Opały. Następnie prezes Sławomir Zawiślak powitał prelegenta oraz wszystkich słuchaczy i zaprosił do wysłuchania wykładu ks. Puzona.

Reklamy

­

Temat wykładu wzbudził duże zainteresowanie oraz uwagę słuchaczy, przez co wywiązała się dyskusja odnośnie współczesnego pojęcia patriotyzmu w zachowaniu ludzi, którzy przetrwali okresy okupacji, a także polityków, młodzieży. Były kontrowersyjne wypowiedzi niektórych słuchaczy, lecz wszystkie opierały się na odpowiedzialności za swoje czyny, w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Następnie wszyscy zebrani połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia na następny 2023 rok.


­

info i fot. Prezes ŚZŻAK Koło Rejonowe w Hrubieszowie – Kamila Maślanka


Zobacz też:

Był sobie nauczyciel…! Jest to prawdziwa historia byłego już nauczyciela

Był sobie nauczyciel…! Jest to prawdziwa historia byłego już nauczyciela


Zerknij na Instagram →