Hrubieszów: Wyniki VIII Konkursu Wiedzy o Rosji

W dniu 16 marca 2018 roku w hrubieszowskim Staszicu odbył się VIII Konkurs Wiedzy o Rosji dla klas VII szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu hrubieszowskiego, zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”, Burmistrza Miasta w Hrubieszowie i Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Nagrody rzeczowe ufundował Burmistrza Miasta Hrubieszowa, zaś dyplomy i puchary ufundowało Stowarzyszenie Edukacyjne RAZEM w Hrubieszowie.

 

W konkursie udział wzięły 3 drużyny:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie.

Szkoła Podstawowa w Wiszniowie.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirczu

 

Konkurs składał się z trzech etapów, gdzie najpierw trzeba było rozwiązać test składający się z 24 pytań, a następnie w oparciu o wybraną postać lub epokę uczniowie ze szkół przedstawiali prezentację słowno-ruchową i multimedialną.

1.Szkołę Podstawową nr 1 w Hrubieszowie reprezentowali:

1.Piotr Gumieniak-test -15 pkt.

2.Julia Kisielewska -test-21 pkt.

3.Kinga Danilczuk -test- 16 pkt.

 

1.Prezentacja stroju -Piotr Gumieniak.

2.Prezentacja stroju -Wiktoria Okołowicz.

3.Prezentacja stroju -Julia Kisielewska.

 

1.Prezentacja multimedialana-Kinga Danilczuk.

2.Prezentacja multimedialna-Julia Korneluk.

 

Tematy:

II część konkursu:„ Życie i twórczość Władymira Wysockiego” – 66 pkt.

III.część-prezentacja:”Matrioszka jako przykład rosyjskiej sztuki ludowej”- 18 pkt.

 

Opiekun:.Sylwia Wojak.

 

2.Szkołę Podstawową w Wiszniowie reprezentowali:

1.Natalia Słomiana – test -17 pkt. dogrywka pisemna i ustna.

2.Kinga Wójcik – test – 17 pkt.dogrywka pisemna i ustna.

3.Roksana Jędra- test – 16 pkt.

4.Paulina Lala- Prezentacja multimedialana

5.Martyna Powęzka- Prezentacja multimedialana

 

1.Natalia Słomiana-Prezentacja stroju

2.Kinga Wójcik.-Prezentacja stroju

3.Roksana Jędra.-Prezentacja stroju

4.Paulina Lala.-Prezentacja stroju

5.Martyna Powęzka–Prezentacja stroju

 

Tematy:

II część konkursu:” Masza i niedżwiedż scenka w szkole”- 81 pkt.

III.część-prezentacja: „Jak jeść,jak pić na orbicie trudno żyć”- 15 pkt.

 

Opiekun:Barbara Kozłowska -Leń.

 

3.Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Prusa w Mirczu reprezentowali:

1.Kacper Bednarczuk-test- 14 pkt..

2.Michał Leśniowski -test –16 pkt.

3.Oliwia Tomaszewska -test – 16 pkt.

 

1.Ewelina Bulisz.-Prezentacja stroju

2.Kacper Bednarczuk Prezentacja stroju

3.Michał Leśniowski -Prezentacja stroju

4.Oliwia Tomaszewska-Prezentacja stroju

 

1.Kacper Bednarczuk-Prezentacja multimedialana

2.Krzysztof Bednarczuk-Prezentacja multimedialana

 

Tematy:

II część konkursu:” Moda epoki Puszkina”-75 pkt.”

III.część-prezentacja: „Jakim symbolem w Rosji jest Matrioszka”-18 pkt.

 

Opiekun:Joanna Reder

 

***

 

I.Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Wiszniowie:50 +81 + 15=146 pkt.

II miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa im.Bolesława Prusa w Mirczu :46 + 75 + 18 = 139 pkt.

III miejsce Szkołę Podstawową nr 1 w Hrubieszowie : 52 + 66 + 18 = 136 pkt.

 

II.Indywidualnie zostali wyróżnieni (test):

1. I miejsce Julia Kisielewska – 21 pkt.

2. II miejsce Kinga Wójcik – 17 pkt. po dogrywce pisemnej i ustnej.

3. III miejsce Natalia Słomiana –17 pkt. po dogrywce pisemnej i ustnej.

 

***

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów w dniu 16.03.2018 roku, które wręczył Radosław Szkudziński przedstawiciel Burmistrza Miasta Hrubieszowa i Małgorzata Cios wiceprezes Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie.Należy podkreślić, że w konkursie udział wzięły 3 drużyny i stał on na wysokim poziomie, a uczestnicy zaprezentowali bogatą wiedzę. Niestety nie dojechały drużyny z e Szkoły Podstawowej w Nieledwi i Werbkowicach ponieważ zachorowali niektórzy z zawodników.Wszystkim szkołom,uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za udział, a Dyrekcji ZS nr 2 w Hrubieszowie za sympatyczną i koleżeńską atmosferę oraz bardzo słodki poczęstunek i program artystyczny w języku rosyjskim przygotowany przez panią Nelę Pawluk.

 

Podpisy członków komisji:

1.Tomasz Wojciech Antoniuk – przewodniczący.

2. Małgorzata Cios – członek.

3.Ludwika Siudyka – członek.