20 lipca 2024

Hrubieszów: Wypadek na Piłsudskiego. Pięcioro pasażerów z obrażeniami trafiło do szpitala

W sobotę doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Staszica w Hrubieszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Audi nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Volkswagenowi. Pięcioro pasażerów obu pojazdów z ogólnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w minioną sobotę po godzinie 20:00 na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego ze Staszica.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń i relacji obu uczestników zdarzenia, 19-letni kierowca Audi, poruszając się ulicą Piłsudskiego od ulicy Zamojskiej, chciał wykonać manewr skrętu w lewo w ulicę Staszica.

Reklamy

Jak ustalono, kierowca spojrzał na sygnalizację świetlną, która nadawała sygnał zielony, lecz nie zauważył jadącego na wprost z przeciwnego kierunku ruchu pojazdu marki Volkswagen.

W wyniku nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW, doszło do zderzenia obu pojazdów. Kierującym Volkswagenem był 72-letni mieszkaniec Hrubieszowa. Czworo pasażerów z Audi i jeden z Volkswagena trafili do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

Reklamy

Policjanci zatrzymali 19-letniemu kierowcy Audi prawo jazdy za pokwitowaniem w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego. 

Policjanci obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. 

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.) 

fot. lubiehrubie.pl