Hrubieszów: Wystawa kartek świątecznych

Podobnie, jak w latach ubiegłych, Klub Kolekcjonera działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury, zorganizował wystawę kartek bożonarodzeniowych.

Reklamy

 

Tym razem są to kartki z drugiej połowy XX wieku, a więc wydane po II wojnie światowej. Kartki wydane na terenie Polski w tym okresie, niewiele oprócz życzeń miały wspólnego ze świętem religijnym. Były to kartki na wskroś świeckie (choinki, bańki, stroiki ,elementy ludowe. Pocztówki z postaciami świętych, Chrystusa, Matka Boskiej itp. były rzadkie i wydawane przez firmy prywatne.

Sytuacja zmieniła się w latach osiemdziesiątych. Na wystawie członkowie naszego klubu panowie: Lech Wojczuk, Karol Bałszan, Maurycy Mikita, Jan Kalisz wystawili kartki tylko o tematyce biblijnej.

Życząc wesołych spokojnych i miłych chwil spędzonych z rodziną w okresie Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy tak na zwiedzanie wystawy, jak też na spotkania kolekcjonerskie, które odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w godzinach 10.00 – 12.00 w HDK. W tą niedzielę 17 XII – spotkanie doroczne wszystkich członków klubu.

W bieżącym roku klub wydał dwie kartki pocztowe: pierwszą poświęconą 170 rocznicy urodzin Bolesława Prusa, drugą z okazji rocznicy urodzin i śmierci Bolesława Leśmiana.

 

Opracował: Jan Kalisz