Hrubieszów: Wzięli udział w olimpiadzie, konkursie i spotkaniach profilaktycznych [ZDJĘCIA]

23 września dwunastu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie przystąpiło do szkolnych eliminacji IX Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym – Ryki 2022.

Reklamy

Tegoroczne hasło przewodnie inicjatywy brzmi: „Stres i lęk – wyzwania człowieka w obliczu współczesnych zagrożeń”.

Komisja konkursowa w składzie: Ilona Puszek – przewodnicząca, Monika Kot i Monika Jabłońska – członkowie, na podstawie prac pisemnych wyłoniła trzech laureatów, którzy w przyszły piątek będą reprezentować szkołę w etapie powiatowym.

Reklamy

­

I miejsce zdobył Olaf Grylak z klasy IIIb Branżowej Szkoły I Stopnia

II miejsce – ex aequo – Milena Rychel z klasy IVTc Technikum i Katarzyna Korzan z klasy IVT5F Technikum.

Głównym celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości w zakresie zdrowia psychicznego, sprzyjający kształtowaniu nawyków prozdrowotnych, lepszemu rozumieniu natury zaburzeń i zwalczaniu stereotypów w tym zakresie, zgodnie z założeniami Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy dalszych sukcesów.

­

WARTO DBAĆ O ZDROWIE

26 września 2022 r. w Zespole Szkół nr 1 odbyło się spotkanie uczniów klasy IITa z Panią Elżbietą Mazurek, która w ramach trwającej akcji „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych” przygotowała prelekcję uświadamiającą potrzebę dbania o zdrowie własne i najbliższych.

W imieniu społeczności szkolnej dziękujemy za poświęcony czas i ciekawy wykład.

­

ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS NA TEMAT ZDROWIA

Podsumowaniem akcji „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych” w ZS nr 1 było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego główny cel wiązał się z uświadamianiem młodzieży potrzeby dbania o zdrowie.

Komisja w składzie: Ewa Watras, Joanna Błaszczuk, Dorota Bartko i Lucyna Kasprzak spośród 15 zgłoszonych do konkursu prac wybrała 6 zwycięskich. Ich autorzy to:

Amelia Szybkowska z klasy I Tb,

Estera Chajczuk vel Filipczuk z klasy I Tb,

Jakub Gil z klasy I Td,

Gabriela Jaskorska z klasy III Ta,

Grzegorz Chmielowiec z klasy I Td,

Katarzyna Niedziela z klasy I Td.

Nagrody wręczyli: Pani Joanna Szymańska – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hrubieszowie, która koordynuje działania prozdrowotne i Pan Zbigniew Petruczynik – wicedyrektor naszej szkoły.

Konkurs przygotowali: nauczyciele bibliotekarze, pielęgniarka szkolna, pedagog i Zespół Wychowawców Klasowych.

­

O PROFILAKTYCE CHORÓB ZAKAŹNYCH

W ramach trwającej w ZS nr 1 akcji „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych” młodzież naszej szkoły spotkała się z Panią Ewą Obszyńską – specjalistką ds. epidemiologii w SP ZOZ Hrubieszów. Nasz gość przygotował i wygłosił nieodpłatnie prelekcje na temat „Profilaktyka chorób zakaźnych” w których uczestniczyli uczniowie z klas: II b, I Tb, I Tc i IV Ta. W działaniach prozdrowotnych wspierała nas Pani Joanna Szymańska pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Hrubieszowie.

Pedagog szkolny/Zespół Wychowawców Klasowych

– ulotki na stoliku

– kartki w gablotce

– dwie osoby rozmawia

– dwie osoby rozmawiają w otoczeniu uczniów

­

Monika Jabłońska – pedagog szkolny, Zespół Wychowawców Klasowych, organizatorzy


ZDJĘCIA:

­

info i fot. ZS nr 1


Zobacz też:

Szczególna nagroda dla red. Anny Dąbrowskiej [ZDJĘCIA]

Szczególna nagroda dla red. Anny Dąbrowskiej [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →