Hrubieszów: Wzmożone działania prewencyjne „Alkohol i Narkotyki”

Jutro hrubieszowscy policjanci włączą się do wojewódzkiej akcji pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. Każdego dnia podejmowane są działania w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach oraz spadku liczby zdarzeń drogowych, gdzie sprawcami są kierujący będący pod działaniem alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu. Pamiętajmy, że bycie kierowcą, to wielka odpowiedzialność za siebie, ale także za innych uczestników ruchu.

Reklamy

Jutro hrubieszowscy policjanci włączą się do akcji prowadzonej na terenie całego województwa lubelskiego pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”.

Głównym celem działań jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach, a także spadek liczby zdarzeń drogowych, gdzie sprawcami są kierujący pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Reklamy

Policjanci każdego dnia podczas służby dokonują wielu kontroli, biorą udział w licznych akcjach profilaktycznych i prewencyjnych, w celu poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach. Jutrzejsze działania prewencyjne są jednymi z wielu przedsięwzięć prowadzonych przez mundurowych w tym zakresie.

Według policyjnych danych w okresie 7 miesięcy 2014 roku, na drogach województwa, osoby pod wpływem alkoholu były sprawcami 77 wypadków. W porównaniu do roku ubiegłego, ich liczba uległa zmniejszeniu o 31. Piesi pod wpływem alkoholu spowodowali 19 wypadków na drogach naszego województwa.

Przy okazji jutrzejszej akcji, ale także każdego dnia, policjanci po raz kolejny apelują do kierujących i innych uczestników ruchu o rozwagę i rozsądek.

 

KPP Hrubieszów (EK.)