Hrubieszów: Z tajemnicą w tle – spotkanie autorskie

13 marca 2019 r. Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie zorganizował spotkanie z pisarką Renatą Kosin, autorką powieści obyczajowych z tajemnicą w tle.

Reklamy

 

Swoją przygodę z literaturą autorka rozpoczęła od pisania scenariuszy dla młodzieżowej grupy teatralnej. Jako pisarka zadebiutowała w 2012 roku książką zatytułowaną „Mimo wszystko Wiktoria”, w której opisała losy młodych kobiet poszukujących szczęścia. W dorobku literackim autorki odnajdujemy, takie tytuły jak: „Sekret zegarmistrza”, „Tatarka”, „Jedwabne rękawiczki”, „Złodziejka dusz”, czy „Dziecko z mgły”. Powieści te skupiają w sobie różne gatunki, łącząc wątki społeczno-obyczajowe z elementami przygody, kryminału, psychologii i niekiedy romansu.

Autorka z wielkim zaangażowaniem opowiadała o swojej drodze do pisarstwa, odsłaniając kulisy warsztatu pisarskiego i czerpania inspiracji na kolejne fabuły.

„Pomysły na nową powieść rodzą się w głowie. Powstają ze skrawków tego, co w niej siedzi i co nagromadziło się tam przez całe życie. Żeby jednak te pomysły powstały, potrzeba pewnego rodzaju impulsu, który sprawi, że coś zadziała, coś do czegoś dopasuje, sklei się w całość tworząc właśnie nowy pomysł. Z kolei takim impulsem może być cokolwiek: przypadkiem zasłyszane zdanie, obraz widziany przez chwilę…”

Zebrani usłyszeli również wiele zabawnych historii o zamiłowaniu pisarki do rękodzieła, malarstwa i gotowania. Lubię wszelkie prace, których efekty zaspokoją moją potrzebę tworzenia rzeczy nowych, lub na nowo – mówiła. Czasem jest to przedmiot ozdobiony techniką decoupage, czasem szydełkowa serwetka, poszewka na poduszkę, pastelowy obrazek”. Podczas spotkania autorka opowiadała o pracy nad swoją nową powieścią, której premiera odbędzie się wkrótce.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

 

(BPH)