Hrubieszów: Za nami Tydzień Świadomości Autyzmu

W piątek 31 marca Niebieski Korowód przeszedł ulicami Hrubieszowa na Rynek, gdzie po zabawie integracyjnej z mieszkańcami, wypuszczono ku niebu niebieskie balony.

Reklamy

 

Niebieskimi występami najmłodszych rozpoczęliśmy piąty, ostatni Dzień Świadomości Autyzmu w naszej placówce. Przeurocze występy dzieci zostały nagrodzone salwą braw.

Gdy maluchy udały się do sali zabaw rodzice i nauczyciele wysłuchali wykładu pani Bożeny Śpili doktora nauk medycznych. Pani doktor jako psychiatra od wielu lat opiekuje się dziećmi z autyzmem i ich rodzinami.

Reklamy

W swoim wystąpieniu przybliżyła zebranym aspekty medyczne w autyzmie. Zwróciła szczególną uwagę na potrzebę szerokiej diagnostyki medycznej oraz stosowania odpowiedniej diety dla dzieci ze spektrum autyzmu.

Po wykładzie w Niebieskim Korowodzie wyruszyliśmy na Deptak Miejski gdzie po zabawie integracyjnej z mieszkańcami Hrubieszowa wypuściliśmy ku niebu niebieskie balony. Przechodniom rozdawaliśmy niebieskie motyle, balony oraz ciasteczka również lukrowane na niebiesko. Za naszą sprawą w Hrubieszowie zrobiło sie niebiesko.

W godzinach popołudniowych odbyło się również szkolenie dla nauczycieli, pedagogów, pracowników niepedagogicznych, pt. „Uczeń z autyzmem i Zespołem Aspergera” prowadzone przez panią Marzenę Bazylewicz i panią Justynę Buczko. Prowadzące przybliżyły podstawową wiedzę na temat organizowania nauki dzieciom z ASD, włączania do grupy i tworzeniu warunków sprzyjających uczeniu się oraz funkconowaniu. 

Realizacja powyższego zadania możliwa była dzięki uzyskanej dotacji z Fundacji Aktywności Obywatelskiej w Lublinie. Zadanie zostało dofinansowane przez Fundusz Inicjatyw Społecznych.

 

źródło: PZPSW