11 grudnia 2023

Hrubieszów: Zabezpieczono nielegalne automaty do gry

Dzięki wspólnym działaniom hrubieszowskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy KAS w Zamościu wczoraj w jednym z lokali na terenie miasta zabezpieczono 2 nielegalne automaty do gier.

Reklamy

 

Wczoraj kryminalni mając ustalenia operacyjne, weszli wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej do jednego z lokali na terenie Hrubieszowa. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że jego właściciel, bez wymaganej koncesji udostępnia automaty do gier. Te informacje potwierdziły się.

Ustalono, że sposób w jaki organizowane były w tym miejscu gry hazardowe jest przestępstwem określonym w kodeksie karnym skarbowym. Ujawnione automaty do gry zostały przekazane funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej w Zamościu.

Reklamy

W sprawdzanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 2 urządzenia do gier hazardowych. Do tej pory na terenie miasta zabezpieczono już 6 tego typu nielegalnych urządzeń.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Teraz właścicielowi grozi wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)