2 grudnia 2023

Hrubieszów: Zabytkowa kapliczka szczęśliwie ocalała po burzy – ZDJĘCIA

Rankiem, 9 sierpnia, po raz kolejny zostało powalone drzewo w pobliżu zabytkowej kapliczki przy ul. Teresówka w Hrubieszowie – informuje naszą redakcję Przewodniczący Osiedla nr 1 Hrubieszowie – Bogdan Patkowski.

Reklamy

Szanowni Państwo,

rankiem dnia 9 sierpnia 2021 roku po raz kolejny zostało powalone drzewo w pobliżu zabytkowej kapliczki przy ul. Teresówka w Hrubieszowie. W załączeniu zdjęcia.

Reklamy

Przewodniczący Osiedla nr 1 „Pobereżany” – Bogdan Patkowski, w dniu 10 sierpnia złożył do Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie pismo z prośbą o naprawienie powstałych szkód (zarządcą drogi przyległej do obiektu jest Starostwo Powiatowe), a także zabezpieczenie terenu przy kapliczce w celu uniknięcia podobnych zdarzeń w przyszłości.

Kapliczka w ostatnich latach była odnowiona czynem społecznym mieszkańców Osiedla nr 1 i ważne, aby ciężka praca Zarządu Osiedla i jego mieszkańców nie poszła na marne. Obiekt ten jest bardzo ważny nie tylko dla osób wierzących, ale także z historycznego punktu widzenia, ponieważ upamiętnia zwycięstwo Króla Jana III Sobieskiego nad Tatarami.

Z poważaniem

Bogdan Patkowski

Przewodniczący Osiedla nr 1 Hrubieszowie

­

(fot. BP – nadesłane)


Zobacz też:

Hrubieszów: Rowerem na Podlasie dla Filipka – ZDJĘCIA

Hrubieszów: Rowerem na Podlasie dla Filipka – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie