Hrubieszów zacieśnia współpracę partnerską z Bijelo Polje

Hrubieszów intensyfikuje współpracę partnerską z Bijelo Polje w Czarnogórze. Podpisane w 2017 r. przez oba miasta partnerstwo rozwija się w coraz bardziej pomyślnym kierunku.

Reklamy

 

Na początku stycznia br. z wizytą w Bijelo Polje przebywała delegacja z Urzędu Miasta Hrubieszowa – Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Świstowska oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Antoniuk, którzy wzięli udział w Dniach Bijelo Polja i uroczystościach towarzyszących temu wydarzeniu.

Z władzami partnerskiego miasta ustalili również plan współpracy na 2018 r., która będzie ukierunkowana przede wszystkim na integrację dzieci i młodzieży z obu miast.

Przedstawiciele Hrubieszowa złożyli także wizytę w Ambasadzie RP w Podgoricy. W spotkaniu wziął udział towarzyszący im w czasie pobytu w Czarnogórze Michał Gołoś, Rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie. Intencją Rektora jest przygotowanie dwóch projektów, które Ambasada wysoko ocenia i wspiera.

Pierwszym ma być obszerna i szczegółowa publikacja poświęcona Polakom i Polonii czarnogórskiej, bazująca na materiałach źródłowych z archiwów państwowych oraz przekazach diaspory. Drugi projekt to film dokumentalny o parlamencie Czarnogóry – jego historii i współczesności. Ten będzie mieć szczególne znaczenie ze względu na coraz ściślejszą dwustronną współpracę polityczną, w tym parlamentarną.

Przewodniczący Rady Miejskiej Hrubieszowa oraz Rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie zostali przyjęci w Ambasadzie przez Chargé d’affaires a.i. Annę Kasprzak i Konsula Ryszarda Michalskiego.

 

Źródło: podgorica.msz.gov.pl

Fot. UM Hrubieszów