30 września 2023

Hrubieszów: Zakłócanie porządku i spokoju nocnego. Młodym kierowcom grozi grzywna nawet do 5 tys.

Hrubieszowscy policjanci ujawnili 12 wykroczeń w ruchu drogowym popełnionych przez młodych kierowców, którzy w godzinach nocnych jeździli w sposób zagrażający bezpieczeństwu oraz zakłócali porządek i spokój nocny.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci, na podstawie zgłaszanych informacji od mieszkańców miasta monitorują miejsca, gdzie według relacji świadków w godzinach nocnych kierujący urządzają „pokazy” swoich pojazdów. Według uzyskanych informacji, takim newralgicznym miejscem, gdzie najczęściej dochodzi do takich zdarzeń, jest parking przy ulicy Ciesielczuka.

Właśnie w tym miejscu policjanci ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących, którzy używali swoich pojazdów w sposób zagrażający bezpieczeństwu oraz zakłócali porządek i spokój nocny.

Reklamy

– Wykroczenia polegały głównie na tym, że młodzi kierujący w godzinach nocnych w sposób demonstracyjny i bardzo głośny używali swoich pojazdów, co było bardzo uciążliwe dla mieszkających w pobliżu osób – informuje aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski z hrubieszowskiej komendy. – Aktualnie w tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenia. Za takie wykroczenia drogowe Kodeks Wykroczeń przewiduje karę do 3 tysięcy złotych. Natomiast za zakłócanie ciszy nocnej grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych.

­

Reklamy

(źródło: KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Jarosław Karkuszewski, fot. arch. lubiehrubie)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zakłócanie ciszy nocnej i spokoju mieszkańcom Popówki na parkingu przy ulicy Ciesielczuka [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Zakłócanie ciszy nocnej i spokoju mieszkańcom Popówki na parkingu przy ulicy Ciesielczuka [ZDJĘCIA]