21 kwietnia 2024

Hrubieszów: Zapraszamy na II Charytatywny Festiwal Disco Polo – dla Piotrusia i Frania

Już po raz drugi, na terenie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 11 lipca 2021, zorganizowany zostanie Charytatywny Festiwal Disco Polo.

Gwiazdą festiwalu będzie zespół ŁOBUZY z Warszawy, który wylansował m.in. przeboje „Ona czuje we mnie piniądz” i „Zbuntowany Anioł”.

Wystąpią też:

DISCOBOYS Warszawa – „Złapie za rękę”

KACPER BLONSKY Warszawa – „Eluwina”

CYKLORAMA Warszawa – „Betoniara”

TEX Biłgoraj – „Biała”

NEWS LUBARTÓW – „Laleczka”

ENERGY GIRLS Hrubieszów – „Ciebie chcę całować”

MALIBU Werbkowice – „Milenka”

D.J. DOMI

Imprezę poprowadzi prezenter POLO.TV – Jacek Mędrala, nagłośnienie – Perfect Sound z Zamościa.

Podczas festiwalu w Hrubieszowie, będą zbierane do puszek pieniążki na leczenie dla dwóch małych bohaterów – Piotrusia i Frania.

­

Oto historia choroby Piotrusia z Hrubieszowa

Badania genetyczne wykazały u Piotrusia Prokopa Zespół Aicardiego-Goutieresa, czyli bardzo rzadki zespół wad wrodzonych, na całym świecie choruje na tę chorobę około 200 osób.

W lipcu 2021 roku Piotruś skończy dwa latka, ale do tej pory nie siedzi, nie raczkuje, nie gaworzy. Pomimo tego, że choroba bardzo niszczy życie, Piotruś jest wspaniałym i uśmiechniętym dzieckiem.

Prawdopodobnie Piotruś już niedługo zakwalifikuje się do eksperymentalnego leczenia w Stanach Zjednoczonych, jednak musi mieć środki na rehabilitację, leczenie i specjalistyczne badania, które w USA kosztują kilkanaście tysięcy dolarów.

Rodzice Piotrusia Maja i Rafał bardzo proszą o wsparcie. W każdym człowieku jest ogromna dobroć i współczucie, jesteśmy pewni że dobrzy ludzie wesprą rodzinę Prokopów z Hrubieszowa. Nie zostawimy ich, w tej chorobie ukochanego synka, samych.

Już wkrótce w zbiórkach publicznych MSWiA zostanie zarejestrowany Komitet Społeczny Ratujmy Piotrusia z Hrubieszowa i za zgodą właścicieli sklepów, rozstawimy puszki na terenie Hrubieszowa i całego powiatu hrubieszowskiego.

Można dokonywać też wpłat na konto w siepomaga.pl klikając na poniższy link

https://www.siepomaga.pl/piotrus-prokop?ts=adw-dynamic&gclid=Cj0KCQjw–GFBhDeARIsACH_kda309l9pyjBhaTfSJmXG4amrmwbUytxwJ9HoSEqivswkZZw3MVZRLcaAtEDEALw_wcB

­

Oto historia choroby Frania Rusielewicza, rodem z Werbkowic

3 letni Franuś ma wrodzoną wadę serca – zrośnięcie pnia płucnego z ubytkiem przegrody międzykomorowej i naczyniami krążenia obocznego. Wada anatomiczna jedna z najgorszych, nieoperacyjna…

Nikt na całym świecie nie podejmie się operacji, jedyna szansa to doktor Hanley w Stanach Zjednoczonych Ameryki w mieście Stanford, ale operacja kosztuje około 5 milionów. Dotychczas udało się zebrać ponad 3,5 miliona, pojawiło się światełko w tunelu, bowiem 15 lipca Franiu pojedzie do USA na cewnikowanie serca.

Rodzice Frania napisali:

Jeśli nie zdobędziemy tych pieniędzy, życie naszego synka będzie gasło, jak płomyk na wietrze, by w końcu na zawsze zniknąć. Któregoś dnia serce Frania po prostu przestanie bić. Nie możemy do tego dopuścić! Klinika wyznaczy termin, gdy tylko pasek zbiórki pokaże 100%… Nie mamy czasu do stracenia, dlatego błagamy o ratunek!

Pomóżmy Franiowi żyć!

https://www.siepomaga.pl/serduszkofrania?ts=adw-dynamic&gclid=Cj0KCQjw–GFBhDeARIsACH_kdZdKKewhAXgGVla5CDrO25YCZqv3rfXWH2AVtWbETGbDubFrlFwj2AaAnFOEALw_wcB

­

Szanowni Państwo!

Zespoły z całej Polski, które zgodziły się przyjechać do Hrubieszowa, zrezygnowały z innych dochodowych imprez, żeby pomóc chłopakom z naszych stron, odzyskać zdrowie.

Jednak pewne koszty organizatorzy muszą ponieść – jesteśmy w trakcie „żebrania” – gdyby w ramach promocji jakaś firma lub osoby prywatne, zechciały pomóc i zapłacić fakturkę za obsługę, to wdzięczność nasza byłaby ogromna.

Tak długo nie było żadnych koncertów – wszyscy jesteśmy ich spragnieni… Organizatorzy mają nadzieje, że zespoły ściągną do Hrubieszowa ludzi, którzy w tym dniu połączą „dobre z pożytecznym”.

Organizatorzy proszą o kontakt, gdyby ktoś zechciał pomóc:

Danuta Muzyczka – 601 341 445

Mateusz Sołtysiak – 607 794 168

Paulina Banaszek – 603 094 645

­

Honorowy patronat nad imprezą objęła Burmistrz Miasta Hrubieszów – Marta Majewska.

 

Danuta Muzyczka

Zobacz też:

Charytatywny kiermasz dla Frania w Werbkowicach – ZDJĘCIA, WIDEO

Charytatywny kiermasz dla Frania w Werbkowicach – ZDJĘCIA, WIDEO

LubieHrubie na Instagramie