Hrubieszów: Zapraszamy na mszę za pomordowanych i poświęcenie mogiły kolejarza

Zapraszamy na mszę świętą w intencji pomordowanych kolejarzy i osób cywilnych, którzy zginęli w nocy z 14 na 15 marca 1944 roku, na stacji kolejowej w Gozdowie oraz na uroczyste poświęcenia mogiły kolejarza – maszynisty Józefa Dulińskiego.

Reklamy

 

Ksiądz Proboszcz Marek Giergiel z Parafii p.w. Ducha Św. w Hrubieszowie, zaprasza na mszę świętą w intencji pomordowanych kolejarzy i osób cywilnych, którzy zginęli w nocy z 14 na 15 marca 1944 roku, na stacji kolejowej w Gozdowie oraz na uroczyste poświęcenia mogiły kolejarza – maszynisty Józefa Dulińskiego, który zmarł w 1933 roku.

Mogiła została odbudowana, a całkowity koszt odbudowy sfinansowała Fundacja Grupy PKP, Związek Zawodowy Maszynistów w Polsce, NSZZ Solidarność przy LHS w Zamościu.

Uroczystości odbędą się w dniu 15 marca 2019 roku.

Bardzo serdecznie zapraszamy rodziny pomordowanych kolejarzy, władze samorządowe Miasta Hrubieszowa, Powiatu Hrubieszowskiego, Gminy Hrubieszów, młodzież szkół hrubieszowskich, organizacje kombatanckie wraz z pocztami sztandarowymi oraz wszystkich mieszkańców miasta i Gozdowa.

Program uroczystości:

11.00 – Msza Święta

11.40 – Przejście na cmentarz i złożenie wieńców i kwiatów, zapalenie zniczy, przejście pod mogiłę Józefa Dulińskiego, poświęcenie grobu, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy.

Mszę świętą będzie koncelebrował Duszpasterz Diecezjalny Kolejarzy ks. Bogdan Jaworski.

Bardzo serdecznie zapraszamy.