Hrubieszów: Zawodowy strzał w 10! Już 12 marca

Zapraszamy do udziału w internetowym spotkaniu „Zawodowy strzał w 10!”, które dotyczyć będzie promowania kształcenia zawodowego i pomocy uczniom najstarszych klas szkół podstawowych w dokonywaniu świadomego wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

Reklamy

W imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk oraz Dyrektora Delegatury w Zamościu – Pani Moniki Żur zapraszamy do udziału w inicjatywie „Zawodowy strzał w 10!”, która służy promowaniu kształcenia zawodowego, a co za tym idzie, udziela pomocy uczniom najstarszych klas szkół podstawowych w dokonywaniu świadomego wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

Transmisja on-line odbędzie się 12 marca 2021 r., rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa ok. półtorej godziny.  Umożliwi dotarcie do uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół podstawowych bez konieczności ponoszenia kosztów dojazdu, tak jak przy organizacji tradycyjnego spotkania. Dodatkowym atutem jest też możliwość zaproszenia do udziału w spotkaniu dużej liczby rodziców, którzy w znacznej mierze wpływają na wybory swoich dzieci.

Reklamy

Zapraszamy przede wszystkim uczniów klas VIII, ich rodziców, wychowawców tych klas, szkolnych doradców zawodowych oraz wszystkich zainteresowanych, którzy zechcą wziąć udział w spotkaniu.

Link do wydarzenia »

***

Szczegółowy plan spotkania „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”- powiat hrubieszowski i tomaszowski

12 marca 2020 r.

9.45 – 10.00 – logowanie gości do udziału w wydarzeniu

10.00 – rozpoczęcie wydarzenia – Dyrektor Delegatury w Zamościu Pani Monika Żur, wystąpienie Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk.

10.15 – prezentacje zawodów znajdujących się w ofercie publicznych szkół ponadpodstawowych powiatu hrubieszowskiego i tomaszowskiego – starszy wizytator Pani Barbara Krawczyk prezentacje zawodów znajdujących się w ofercie publicznych szkół ponadpodstawowych powiatu hrubieszowskiego,
prezentacje zawodów znajdujących się w ofercie publicznych szkół ponadpodstawowych powiatu tomaszowskiego.

Ok. 11.00 (bez przerwy)

Prezentacja materiałów źródłowych (zasobów) stanowiących pomoc w wyborze zawodu – starszy wizytator – Pani Barbara Krawczyk

Prezentacja „Informatora o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2021/2022”,

Prezentacja zaktualizowanego „Informatora o zawodach szkolnictwa branżowego” Ośrodka Rozwoju Edukacji.

11.15

Podsumowanie wydarzenia – Dyrektor Delegatury w Zamościu Pani Monika Żur.


Zobacz też:

Hrubieszów: Kontrowersje wokół odwołania dyrektora urzędu pracu

Hrubieszów: Kontrowersje wokół odwołania dyrektora urzędu pracu


Lykoland