Hrubieszów: Zawodowy strzał w 10! – Wybierz swoją przyszłość

26 października 2018 r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, już po raz drugi w naszym powiecie, odbędzie się inicjatywa „Zawodowy strzał w 10! – Wybierz swoją przyszłość”.

Reklamy

 

Inicjatywa ma na celu zachęcenie uczniów do podjęcia nauki w szkołach zawodowych – technikach i szkołach branżowych, prezentację pracodawców współpracujących z placówkami szkolnymi w zakresie szkolnictwa zawodowego oraz tych, którzy mogą zaoferować pracę absolwentom.

Chcemy udowodnić, że szkoła zawodowa jest szkołą pozwalającą na zdobycie wykształcenia ogólnego i zawodowego, a tym samym godny byt we współczesnym świecie. Właśnie absolwenci tych szkół są poszukiwani na rynku pracy. Brakuje dobrych mechaników, informatyków, kucharzy, sprzedawców, budowlańców, elektryków, kelnerów, kierowców, których kształcą przecież hrubieszowskie szkoły. Nadal spotykamy się ze stereotypem funkcjonującym w dużej części społeczeństwa, głoszącym, że szkolnictwo zawodowe ma dużo mniejszą wartość niż kształcenie ogólne. Rynek pracy wskazuje jednak na to, że jest zupełnie inaczej.

Zachęcamy uczniów ostatnich klas gimnazjów i uczniów klas ósmych szkół podstawowych do tego, aby 26 października wraz z wychowawcami odwiedzili Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, bo tam, być może, znajdą kierunek kształcenia, który ich zainteresuje. Spotkanie odbędzie się od godz. 9:00 i potrwa do 13:00.

Organizatorami inicjatywy jest Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Zamościu we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 i Zespołem Szkół nr 4 w Hrubieszowie.

 

Kontakt z jednym ze współorganizatorów: Zespół Szkół nr 1, telefon/fax: (84) 696-33-38,

E-mail: zs1_hrubieszow@poczta.onet.pl, 

www.zs1hrubieszow.pl

 

źródło, fot. ZS nr 1

 

 

źródło i fot.: ZS nr 1