Hrubieszów: Zawodowy strzał w 10! [ZDJĘCIA]

Zawodowy strzał w 10! adresowany jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego, nauczycieli, doradców zawodowych, ale i społeczności lokalnej.

Reklamy

Jego celem jest przede wszystkim pomoc uczniom najstarszych klas szkół podstawowych w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, a także wzmacnianie prestiżu szkolnictwa branżowego.

21 marca odwiedzający Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie uczniowie szkół podstawowych mogli porozmawiać z młodzieżą i nauczycielami na temat poszczególnych zawodów kształcenia. Nie zabrakło pokazu pracowni informatycznej, kelnerskiej, gastronomicznej, budowlanej, spawalniczej i mechanicznej.

Reklamy

Można było spróbować wypieków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Dodatkową atrakcją była prezentacja sprzętu rolniczego, którego właścicielem jest Zespół Szkół Nr 4 i rodzice uczniów tejże szkoły oraz możliwość skorzystania z usług młodych fryzjerek z Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Zainteresowani, którzy chcieliby swoją przyszłość związać z wojskiem, mogli uzyskać informacje od przedstawiciela Wojskowego Centrum Rekrutacji na temat pracy w tym resorcie.

Był również pokaz umiejętności i sprzętu jakim dysponują strażacy w czasie akcji ratowniczych i zasad udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Organizatorami inicjatywy byli: Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie, Zespół Szkół Nr 4 w Hrubieszowie oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego. Odbyła się ona pod patronatem Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Zamościu oraz Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie.info i fot. ZS nr 1


Zobacz też:

Bursztyn wart pół miliona w Zosinie [ZDJĘCIA]

Bursztyn wart pół miliona w Zosinie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →