11 grudnia 2023

Hrubieszów: Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka [ZDJĘCIA]

5 czerwca 2022 odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka.

Reklamy

W przedsięwzięciu, zorganizowanym przez Koło PZW HSM Nr 43 Hrubieszów, wzięło udział kilkudziesięciu młodych uczestników. Zawody odbyły się na rzece Huczwie. Młodym wędkarkom i wędkarzom kibicowali rodzice, dziadkowie, a także Zarząd Koła oraz sponsorzy imprezy.
Dopisała piękna pogoda, frekwencja i sponsorzy, którzy ufundowali atrakcyjne nagrody!

O godz.10.00 odbyła się zbiórka dzieci wraz z opiekunami, potem krótkie objaśnienie regulaminu przebiegu rywalizacji i zajmowanie miejsc na łowisku. O godz. 10.15 trąbka zasygnalizowała start, zarzucono zestawy spławikowe do wody. Pierwsze efekty były już po kilku minutach, pojawiły się płocie, wzdręgi, uklejki, babki, kiełbie, ale najważniejszy był medal na szyi, który otrzymywał każdy uczestnik po złowieniu rybki…

Reklamy

Radość, duma i satysfakcja dzieci – bezcenna!

Dwie godziny w wesołej przyjaznej atmosferze minęły bardzo szybko. Jednak na wyniki trzeba było trochę poczekać, bo w programie imprezy czekały już kolejne ciekawe atrakcje dla dzieci.

O godz.12.00 na plac wjechał samochód Państwowej Straży Pożarnej z podczepioną łodzią.

Panowie strażacy wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą, co jest szczególnie ważne w związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Oprócz tego, odbył się pokaz sprzętu ratowniczego, przy którym było najwięcej radości. Dzieci przymierzały kamizelki ratunkowe, hełm strażacki, mogły również rzucić rzutką ratunkową na lince oraz zasiąść w łodzi. Po takich emocjach, wspólne zdjęcia i wszyscy zostali zaproszeni na smaczną kiełbaskę z ogniska.

Komisja sędziowska zasiadła do stołu, by podliczyć wyniki i podzielić nagrody… Reszta zarządu koła, wraz z dziećmi i opiekunami, uczestniczyła w grach i zabawach sportowych. Było przeciąganie liny, biegi w workach, a także upodobana przez dzieci konkurencja – rzut kołowrotkiem do celu, za którą też można było zdobyć słodycze oraz drobne upominki.

Po rywalizacji sportowej, zaproszenie na popcorn przygotowany przez Panią Izabelę i pyszny jabłecznik Pani Krysi. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy przez Panią Kasię oraz fantazyjne kolorowanie fryzur przez Panią Agnieszkę, które sadząc po ustawionej długiej kolejce bardzo spodobało się dzieciom!

Wreszcie nadszedł czas na ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród:

Kategoria wiekowa 0 – 10 lat:

1. Patryk Borusiewicz
2. Szymon Załoga
3. Wiktor Skorupski

Kategoria wiekowa 11 – 15 lat

1. Marcel Sokołowski
2. Patrycja Kopka
3. Alicja Mieliczek

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Podziękowania dla sponsorów za atrakcyjne nagrody rzeczowe, książkowe, bony upominkowe, gadżety, słodycze oraz zaangażowanie w organizację tej imprezy: Zakręcony Ziemniak, Hrubieszowska Księgarnia Dom Książki, Salon Fryzjerski Aga, Schody i Parapety Robert Maciejczyk.

Podziękowania kierujemy także dla Pana Komendanta Piotra Gronowicza i strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie oraz dla Pana Marka Watrasa – dyrektora Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

I na koniec zapraszamy 26.06.2022 (niedziela) na zawody rodzinne, organizowane przez nasze koło na malowniczym starorzeczu Bugu w miejscowości Prehoryłe! Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej oraz na naszym Facebooku! Zachęcamy do obserwowania i udostępniania. Zapraszamy też do naszej galerii!

­

­

(info i fot. PZW HSM Nr 43 Hrubieszów / Arkadiusz Cieśla)


Zobacz też:

Hrubieszów: Protest przeciwko wysokim cenom paliw [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Protest przeciwko wysokim cenom paliw [ZDJĘCIA]