Hrubieszów: Zderzenie Daewoo i dwóch ciężarówek

Do zderzenia trzech pojazdów doszło w miniony weekend w Hrubieszowie przy ulicy Chełmskiej. Dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w miniony weekend przy ulicy Chełmskiej w Hrubieszowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 71-letni kierujący samochodem marki Daewoo, na prostym odcinku drogi, podczas intensywnych opadów śniegu i złych warunkach na drodze, zjechał na lewy pas ruchu i poruszając się nim zaczął wyprzedzać samochód ciężarowy marki Tatra, pomimo, że z naprzeciwka w jego kierunku nadjeżdżał  ciężarowy marki DAF z naczepą.

41-letni kierowca DAFA zaczął gwałtownie hamować, jednak na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającą Tatrą i samochodem osobowym.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący Daewoo swoim zachowaniem nieumyślnie doprowadził do wypadku drogowego. W wyniku tego zdarzenia 68-letnia pasażerka samochodu osobowego oraz kierowca DAFA z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 71-latki prawo jazdy. Obecnie wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Warunki na drogach są trudne, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę na drodze.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)