Hrubieszów: Zebrano 2.170 złotych i 765 kg produktów żywnościowych dla ubogich dzieci

W dniach 3 – 4 grudnia 2015 r. trwała zimowa zbiórka żywności i kwesta „Mikołaje są wśród nas”, w której społeczność hrubieszowska jak zawsze okazała swoją hojność.

Reklamy


Wolontariusze otrzymali od Państwa 765,7 kg produktów żywnościowych dla ubogich dzieci i młodzieży, które zostały przekazane do szkół biorących udział w przedsięwzięciu. W tym roku dołączyła do nas młodzież i nauczyciele z Zespołu Szkół w Werbkowicach!

Datki to 2.170,75 złotych.

Reklamy

To efekt zbiórki, którą zorganizowało Stowarzyszenia Edukacyjnego Razem w Hrubieszowie i która odbyła się w hrubieszowskich sklepach. Przez dwa dni dary i datki zbierało 152 wolontariuszy, którymi byli członkowie stowarzyszenia oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół hrubieszowskich.

W akcję zaangażowali się gimnazjaliści z Zespołów Szkół Miejskich nr 1, 2 i 3 w Hrubieszowie, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, Środowiskowy Hufiec Pracy, Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie i ZS w Werbkowicach.

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: obydwie Stokrotki, obydwa Groszki, Lewiatan, hurtownia spożywcza Edmunda Majdera, sklep firmowy Łuków, Carrefour.

Organizatorzy akcji dziękują władzom miejskim, darczyńcom, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Jesteśmy dumni, że szkoły wychowują ludzi wrażliwych i dostrzegających problemy innych.

Dziękujemy pani Barbarze Brzezickiej, Annie Karkuszewskiej, Marzannie Bednarczuk, Izabeli Czerw, Monice Jabłońskiej, Iwonie Karwat, Zuzannie Ciesielczuk, Jolancie Korneluk za to, że zawsze znajdują czas dla potrzebujących.

Słowa uznania kierujemy również do strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili pomieszczenia na zgromadzenie darów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, która oddelegowała Jarosława i Grzegorza Wojtiuków, Daniela Zubko oraz udostępniła środek transportu, Drukarni Anny Jaworskiej w Hrubieszowie, która sponsorowała ulotki i identyfikatory oraz Firmie Bruno która sponsorowała plakaty.Tomasz Wojciech Antoniuk