Hrubieszów: Zgłosił kradzież pilota do TV. Teraz odpowie przed Sądem

Wczoraj hrubieszowscy policjanci udali się na ul. Wyzwolenia, gdzie zgłoszono kradzież „pilota” do telewizora. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali trzech mężczyzn od których wyraźnie czuć było alkohol, natomiast utracony przedmiot leżał na kanapie.

Reklamy

 

Wczoraj hrubieszowscy policjanci udali się na ulicę Wyzwolenia, gdzie 45-latek zgłaszał kradzież. Jak się okazało na miejscu, mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że ktoś skradł mu „pilot” do telewizora. Mężczyzna twierdził, że ostatnio widział zagubiony przedmiot wczorajszej nocy, a potem jak tłumaczył, ślad po nim zaginął.

W mieszkaniu zgłaszającego było jeszcze jego dwóch kompanów w wieku 45 i 36-lat. Policjanci podczas rozmowy wyczuli od mężczyzn silną woń alkoholu. A kiedy rozejrzeli się po pokoju zauważyli, że zagubiony przedmiot leży na kanapie.

W związku z tym, że zgłaszający nie umiał w logiczny sposób wyjaśnić, w jakim celu wezwał na miejsce policję, został poinformowany, że teraz odpowie przed Sądem za wywołanie bezpodstawnej interwencji policji. Za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna do 1,5 tys. zł.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)