Hrubieszów: Złota Kielnia [ZDJĘCIA]

4 stycznia 2023 roku, w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie odbyły się eliminacje okręgowe 51. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”.

Reklamy

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie reprezentowali uczniowie: Piotr Kudrel, Wiktor Bałbustyn, Jakub Psionka i Michał Walczyński.

Startowali w kwalifikacjach: montaż systemów suchej zabudowy oraz wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich. Wszyscy uczniowie kształcą się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Reklamy

­

Etap okręgowy, przygotowywany i przeprowadzany jest przez komitety okręgowe w Gliwicach, Lublinie, Kędzierzynie-Koźlu, Poznaniu, Mińsku Mazowieckim i Toruniu. Zestawy zadań testowych i zadań praktycznych przygotowywane zostały przez Komitet Główny.

Formuła rywalizacji zbliżona jest do formuły zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. To dobry rodzaj powtórzenia zdobywanej w szkole wiedzy.

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia ZS nr 1 w Hrubieszowie: Michał Walczyński z klasy IIIa i Wiktor Bałbustyn z IIb osiągnęli dobre wyniki. Michał, w kwalifikacji „Wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich” uzyskał 13 wynik w kraju, a Wiktor w kwalifikacji „Montaż systemów suchej zabudowy” – 22 wynik. Do etapu centralnego w danej kwalifikacji awansuje sześciu uczestników, którzy uzyskają najlepsze wyniki w cały kraju.

Uczniów do Etapu Okręgowego Olimpiady przygotowywał Jacek Naja.Info i foto: Jacek Naja / ZS nr 1


Zobacz też:

Hrubieszów: Kolejny raz staranowano ogrodzenie na ul. Partyzantów [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Kolejny raz staranowano ogrodzenie na ul. Partyzantów [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →