Hrubieszów: Zmarł Włodzimierz Piątkowski

Dziś, 24 września, zmarł w Hrubieszowie Włodzimierz Piątkowski – wieloletni nauczyciel hrubieszowskich szkół, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i prezes Fundacji Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny Duchateau, pomysłodawca Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza w Hrubieszowie.

Reklamy

 

„Dla świata byłeś tylko cząstką, dla nas całym światem”

 

Włodzimierz Piątkowski – wieloletni nauczyciel hrubieszowskich szkół. Urodził się 3 października 1940 r. w Porycku. Wykształcenie zdobywał w Zamościu, Warszawie i Lublinie. Swoją pierwszą pracę w zawodzie nauczyciela rozpoczął w 1962 roku w Szkole Zawodowej w Hrubieszowie.

Reklamy

Będąc nauczycielem tejże placówki, zaangażował się w działalność Związku Nauczycielstwa Polskiego, pełniąc w tej organizacji różne funkcje – za co otrzymał Złotą Odznakę ZNP.

Następnie pracował w Szkole Podstawowej nr 2 na stanowisku dyrektora szkoły aż do wieku emerytalnego. W życiu zawodowym bardzo cenił sobie pracę na rzecz pomocy ludziom, poświęcił się pracy społecznej bez granic.

Przez wiele lat pracował społecznie w Zarządzie HSM im. S. Staszica w naszym mieście, dwukrotnie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej HSM.

Po przejściu na emeryturę, rozpoczął pracę na stanowisku prezesa Fundacji Polsko – Francuskiej im. Stefana i Krystyny Duchateau.

Z Jego inicjatywy w 2004 roku powstał Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza w Hrubieszowie, który działa do dziś. Dzięki kwestom organizowanym na cmentarzu zostały odnowione najstarsze zabytki naszej nekropolii.

W 2008 roku otrzymał srebrną odznakę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Za opiekę nad zabytkami” podczas uroczystości wręczenia Laurów Konserwatorskich.

Był dobrym człowiekiem, zasłużonym obywatelem miasta i co najważniejsze – nauczycielem i wychowawcą z powołania.

Uroczystości żałobne rozpoczną się 25 września 2018r. Mszą św. w kościele p.w. Ducha Świętego w Hrubieszowie o godz.14.30.

 

Pogrążona w bólu Rodzina