Hrubieszów: Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Na terenie powiatu hrubieszowskiego już po raz kolejny rusza rekrutacja wolontariuszy do XX edycji projektu „Szlachetna Paczka”.

Reklamy

Ideą Szlachetnej Paczki od 20 lat jest pomaganie najbardziej potrzebującym i inspirowanie ich do zmian. Jak co roku, bohaterzy w osobach wolontariuszy podejmą wyzwanie – docierają tam, gdzie bieda, choroba, starość i samotność sprawiła, że ludzie stracili nadzieję. Tylko w 2019 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła ponad 100 rodzinom z Hrubieszowa, okolic oraz całego powiatu.

W tym roku Szlachetna Paczka będzie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Pandemia dotknęła nas wszystkich, ale – jak bywa zazwyczaj – najbardziej dotknęła grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane:

  • osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami,
  • rodziny ledwo wiążące koniec z końcem,
  • rodziny, w których brak wystarczającej ilości sprzętu wyklucza dzieci z nauki zdalnej oraz rozrywki i integracji z rówieśnikami
  • małych przedsiębiorców – niemal z dnia na dzień stracili jedyne źródło dochodu, które utrzymywało ich rodziny.

W 20. edycji Szlachetna Paczka chce dotrzeć m.in. do osób najbardziej dotkniętych skutkami pandemii COVID-19.

Jeżeli kiedykolwiek pragnąłeś zostać bohaterem, zrobić coś z potrzeby serca to Twoje marzenia mogą się spełnić. Poszukujemy wolontariuszy, którzy będą pomagać potrzebującym, diagnozować sytuację i podejmować decyzję, kogo włączyć do projektu. Następnie będą dbać o przygotowanie pomocy o jak najlepszej jakości, pomogą pozyskiwać darczyńców, jak również skompletują i będą dostarczać “szlachetne paczki”. Połączą dwa światy – biednych i bogatych. Wolontariusze Szlachetnej Paczki przekazują impuls do zmiany rodzinom w trudnej sytuacji. Dzięki temu są dla nich wsparciem oraz motywacją do działania. Wolontariat to nie tylko pomoc dająca szczęście innym. To przede wszystkim ogromna satysfakcja z niesienia bezinteresownej pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji, która sprawia, że każdy staje się lepszym wrażliwszym człowiekiem.

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” – św. Jan Paweł II

Drużyna SZLACHETNEJ PACZKI REJONU POWIAT HRUBIESZOWSKI wciąż czeka na kolejnych bohaterów. Chcesz się sprawdzić? Chcesz pomagać? Chcesz dać nadzieję? Nie zastanawiaj się. SZLACHETNA PACZKA czeka na Ciebie!

Informacje o projekcie można znaleźć na stronie internetowej: www.szlachetnapaczka.pl

Wolontariusze mogą zgłaszać się pod adresem: https://bit.ly/Zostan_Wolontariuszem_PACZKI

Małgorzata Cios