Hrubieszów: Zrób to sam – warsztaty dla nauczycieli

14 kwietnia 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filia w Hrubieszowie odbyły się warsztaty pt. „Zrób to sam”, zorganizowane we współpracy z Centrum Szkoleniowym Metamorfoza w Hrubieszowie.

Reklamy

 

W spotkaniu uczestniczyło 15 nauczycieli z terenu powiatu hrubieszowskiego. Celem warsztatów było rozwijanie kreatywności i ekspresji plastycznej. Podczas warsztatów przedstawione zostały różne techniki, które wpływają na wzrost zainteresowania sztuką plastyczną i pobudzają do twórczego działania.

Na szkoleniu nauczyciele odkrywali nowe zastosowanie dla papieru ryżowego, szablonów oraz produktów Mixed-media; wykorzystywali szpatułki lekarskie do wytwarzania przedmiotów ozdobnych; z krempliny i bibuły tworzyli kwiaty; bibułę płaską i wikol wykorzystywali do układania witraży, a z gotowanej masy kukurydzianej wytwarzali ozdoby samoutwardzalne. Wszystkie zaprezentowane techniki mogą być wykorzystywane do pracy z dziećmi, ponieważ każda z nich posiada specyficzne właściwości i wymaga odpowiednich umiejętności i sprawności manualnych.

 

(źródło i fot. BPH)