27 września 2023

Hrubieszów: Zwiadowcy „przelali krew” w hołdzie żołnierzom niezłomnym – ZDJĘCIA

4 marca w Klubie 2. Pułku Rozpoznawczego zorganizowana została zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”.

Reklamy

Poprzez uczestnictwo w akcji, zwiadowcy oddali hołd żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Pomimo intensywnego szkolenia i licznych obowiązków służbowych, liczba żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej 2 Pułku Rozpoznawczego chętnych do udziału w zbiórce krwi, tradycyjnie przewyższyła możliwości mobilnego punktu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Podczas akcji zebrano kilkadziesiąt litrów krwi.

Reklamy

Akcja przeprowadzona została z zachowaniem wytycznych sanitarno – epidemiologicznych, związanych z panującą pandemią COVID -19.

Od początku roku, honorowi krwiodawcy z 2. Pułku Rozpoznawczego oddali już ponad 60 litrów bezcennego „daru serca”, ratującego zdrowie i życie ludzi. Żołnierze „ozdrowieńcy” regularnie oddają również osocze na rzecz chorych na koronawirusa.

Reklamy

(info i fot. Klub 2PR)


Zobacz też:

Hrubieszowscy zwiadowcy przygotowują się do sezonu spadochronowego – ZDJĘCIA

Hrubieszowscy zwiadowcy przygotowują się do sezonu spadochronowego – ZDJĘCIA


Lykoland