Hrubieszów: Żyj aktywnie – ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością

W Polsce żyje nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami. Mniej niż co trzecia jest aktywna zawodowo. Dlatego tegoroczny „Dzień Osób z Niepełnosprawnością” organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie”. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z porad ekspertów.

Reklamy

 

Akcja odbędzie się w całej Polsce, w tym 17 maja w Hrubieszowie.

W siedzibie Inspektoratu ZUS przy ul. 3 Maja 8a odbędą się prelekcje ekspertów. Wystąpi przedstawiciel Hrubieszowskiej Rady Seniorów, który opowie o opiece nad samotnym i chorym w jego domu. Będzie też specjalista Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z informacjami o zasadach dofinansowań z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W planie jest również prelekcja przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia o nowych uprawnieniach pacjentów, którzy mają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Nie zabraknie wystąpienia ZUS.

– W tym dniu eksperci ZUS nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć, czy jakie inne świadczenia przysługują osobom niepełnosprawnym – dodaje prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00, potrwa około dwóch godzin. Odbędzie się w sali konferencyjnej Inspektoratu ZUS na pierwszym piętrze. Można do niej dotrzeć windą.

 

źródło: ZUS