Hrubieszowianka wyłudziła 51 tys. Pomogła jej koleżanka z gminy Horodło. Grozi im do 8 lat

Hrubieszowscy policjanci ustalili 42-letnią mieszkankę miasta, która odpowie za oszustwo. Kobieta wyłudziła 51 tys. zł od 48-letniego mieszkańca Zamościa. Za uzyskane pieniądze miała zakupić towar po bardzo okazyjnej cenie, a zyskiem podzielić się ze wspólnikiem.

Reklamy

 

Hrubieszowscy policjanci zostali poinformowani o fakcie oszustwa na szkodę 48-letniego mieszkańca Zamościa. Mężczyzna zawiadomił, że 42-letnia mieszkanka Hrubieszowa, którą poznał przez Internet oszukała go.

Kobieta zaproponowała mu wspólny interes zakupu dużej ilości towaru po bardzo promocyjnej cenie. Zyskiem miała się z nim podzielić. Jednakże, jak się okazało, 42-latka nie miała na ten zakup pieniędzy.

48-latek licząc na obiecany zysk ze sprzedaży towaru, przekazał kobiecie 51 tys. zł. Towar jednak nie został zakupiony przez hrubieszowiankę, zniknęły również pieniądze, które zainwestował zamościanin.

Hrubieszowscy policjanci wszczęli w tej sprawie dochodzenie, które wykazało, że doszło do oszustwa. 42-latka usłyszała zarzuty.

Jej 47-letnia koleżanka z gminy Horodło, usłyszała zarzut pomocnictwa w tym przestępstwie. Policjanci ustalili, że koleżanka hrubieszowianki, podając się za pracownicę znanej hurtowni, dzwoniła do 48-latka, co uwiarygodniło planowaną transakcję.

Teraz nieuczciwe kobiety odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo oszustwa grozi im kara nawet do 8 lat pozbawiania wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (E.K.)