Hrubieszowscy harcerze wyruszą po Betlejemskie Światło Pokoju

„Światło, które łączy” pod takim hasłem harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Hrubieszów wyruszą po Betlejemskie Światło Pokoju na Słowację.

Reklamy

 

Podczas uroczystej Mszy Św. odbiorą ogień od Słowackich Skautów, aby nieść go do władz państwowych i samorządowych, do urzędów i instytucji państwowych, do szkół i kościołów, szpitali i domów pomocy społecznej, do ludzi samotnych, odrzuconych i kochanych wciąż za mało.

Chcemy, aby Światło trafiło na wszystkie polskie stoły i zapłonęło na wieczerzy wigilijnej zapalone na świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju 2018 zwróćmy uwagę na to, co nas łączy, co nam jest wspólne i cieszmy się z tego, co jest dobrem wspólnym, a potem dopiero szukajmy drogi do pełnej jedności, do porozumienia się w sprawach, gdzie jeszcze są różnice. Tak wiele mamy wspólnego, że dzięki temu jesteśmy Braćmi. Między braćmi nie zawsze wszystko musi być w porządku i nie we wszystkim muszą być zgodni, są różnice zdań, ale liczą się fakty, które są tak ważne, że nie mogą na skutek pewnych różnic przekreślić tego, co nas łączy i co stanowi podstawę naszego braterstwa. Niosąc Betlejemskie Światło Pokoju, szukajmy tego, co nas łączy.

19 grudnia 2018 roku Betlejemskie Światło Pokoju tradycyjnie zostanie przekazane społeczności ukraińskiej podczas uroczystego spotkania na Przejściu Granicznym w Zosinie.

 

źródło: Hufiec ZHP Hrubieszów