24 lipca 2024

Hrubieszowscy policjanci apelują do mieszkańców o pozostanie w domach i używają do patrolowania dronów

Hrubieszowscy policjanci podczas weekendu, do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców powiatu, oprócz sprzętu nagłaśniającego w radiowozach, wykorzystywali drony.

Reklamy

 

Od kilku już dni, hrubieszowscy policjanci, w trakcie patrolowania ulic, za pomocą sprzętu nagłaśniającego znajdującego się w radiowozach rozsyłają komunikat skierowany do mieszkańców o treści:

„Tu Policja,

Reklamy

W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronowirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów.

Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Reklamy

Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych”.

 

Oprócz sprzętu nagłaśniającego, do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców, policjanci wykorzystują także drony. Usprawnia to podejmowane przez funkcjonariuszy działania, które służą sprawdzaniu, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń.

W tym trudnym dla wszystkich okresie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Osoby objęte kwarantanną powinny, nie tylko z powodów restrykcji prawnych, ale również społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się izolacji.

Hrubieszowska Policja informujemy równocześnie, że wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z obowiązującym stanem epidemii, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

 

źródło, wideo, fot. KPP Hrubieszów / JK

 


 

Zobacz też:

REGION – Na kwarantannie pojechali kupić samochód. Grozi im 30 tys. grzywny

REGION – Grzywna za nieprzestrzeganie kwarantanny