Hrubieszowscy policjanci posadzili dąb w 100 rocznicę powstania Policji

Posadzeniem młodych dębów pod jednostkami Policji lubelskiego garnizonu uczczono 100 – rocznicę powstania Policji. Drzewka posadzili również hrubieszowscy funkcjonariusze.

Reklamy

 

Jubileusz, jakim jest w tym roku 100 rocznica powołania Policji Państwowej, świętowany jest na wiele sposobów. 9 maja z tej okazji policjanci i pracownicy cywilni lubelskiego garnizonu Policji przed budynkiem KWP w Lublinie honorowo oddali krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”.

Kolejnym przedsięwzięciem, które powstało z myślą o symbolicznym uczczeniu tej ważnej daty w historii  formacji, to sadzenie dębów na terenie jednostek policji lubelskiego garnizonu.

10 maja o godz. 10:00  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Robert Szewc w towarzystwie swoich zastępców i całej kadry kierowniczej KWP przed budynkiem komendy posadził sadzonkę dębu.

W tym samym czasie młode drzewa zasadzone zostały także na terenie pozostałych 20 jednostek Policji – komend miejskich i powiatowych województwa lubelskiego. Hrubieszowscy policjanci posadzili dąb przy posterunku w Dołhobyczowie.

 

źródło i fot.: KWP

W galerii zdjęcia z zasadzeń we wszystkich jednostek garnizonu lubelskiego.