Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto [ZDJĘCIA]

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji.

Reklamy

Uroczysta zbiórka z okazji wczorajszego święta odbyła się w sali kinowej Hrubieszowskiego Domu Kultury. Uświetnili ją swoją obecnością znamienici goście, na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkom. Olgierdem Oleksiakiem, przedstawicielami władz samorządowych, służb mundurowych i innych instytucji, a także policjantki, policjanci, przyjaciele i bliscy.

Komendant insp. Wioletta Pawluk na początku przywitała zebranych na uroczystości gości, a następnie w swoim wystąpieniu podziękowała za ciężką i oddaną służbę wszystkim policjantom i współpracownikom. Podkreśliła również znakomitą współpracę pomiędzy wszystkimi podmiotami naszego miasta i powiatu. Zagwarantowało to utrzymanie bezpieczeństwa na terenie powiatu hrubieszowskiego na wysokim poziomie.

Reklamy

– Ostatnie wydarzenia – wybuch wojny na Ukrainie, a wcześniej także walka z pandemią, postawiły przed nami wszystkimi zadania, jakich nigdy dotąd nie wykonywaliśmy i na jakie chyba nikt z nas nie był do końca przygotowany. Jednak współpracując ze sobą dążyliśmy do tego, aby wykonywać swoją pracę w sposób profesjonalny i aby każdy mieszkaniec naszego miasta, i powiatu mógł poczuć się bezpieczny – powiedziała komendant Wioletta Pawluk.

Następnie głos zabrał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkom. Olgierd Oleksiak, który również złożył serdeczne podziękowania za służbę wszystkim policjantom i pracownikom policji, a także życzył wszystkim z okazji święta dużo sukcesów w życiu zawodowym oraz zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Pogratulował awansowanym policjantom oraz podziękował im za zaangażowanie w codziennej służbie.

Następnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkom. Olgierd Oleksiak oraz Komendant Powiatowy Policji w Hrubieszowie insp. Wioletta Pawluk wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 40 hrubieszowskich policjantów.

Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście, którzy na ręce komendant insp. Wioletty Pawluk przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkim policjantów, za służbę i niesioną pomoc.

­

(info i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak)

­


Zobacz też:

Hrubieszów: Święto 2. Pułku Rozpoznawczego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Hrubieszów: Święto 2. Pułku Rozpoznawczego [ZDJĘCIA, WIDEO]