Hrubieszowscy policjanci uczcili swoje święto

W niedzielę 15 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Podczas akademii wręczono nominacje na wyższe stopnie służbowe dwudziestu siedmiu policjantom.

Reklamy

W tym roku obchodzimy 93 rocznicę powstania Polskiej Policji. 24 lipca to dla wszystkich policjantek i policjantów nieprzypadkowa data. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, która stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia hrubieszowscy funkcjonariusze uczcili swoje święto w niedzielę. Podczas uroczystości wyróżnieni policjanci otrzymali nagrody oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. 

Hrubieszowscy policjanci obchody świetna policji rozpoczęli nabożeństwem w kościele garnizonowym pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszę świętą w intencji wszystkich policjantów odprawił Dziekan Dekanatu Hrubieszów Północ – ksiądz prałat, ppłk Andrzej Puzon, który w wygłoszonym kazaniu podkreślił znaczenie i odpowiedzialność, jaka spoczywa na policjantach. Odniósł się również do historii, przypominając poświęcenie i ofiary jaki ponieśli policjanci i ich rodziny w czasie II wojny światowej. 

Po mszy świętej w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta akademia, w której udział zwieli przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy, powiatu oraz innych służb mundurowych: Wojska, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Zakładu Karnego, Oddziału Celnego w Zosinie, Straży Miejskie oraz wielu instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie. Swoją obecnością zaszczycili akademię również zaproszeni goście z Ukrainy tj. Komendant Miejskiej Milicji we Włodzimierzu Wołyńskim oraz Komendant Rejonowy Milicji w Sokalu.

W trakcie uroczystości 27 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosława Sokala nominacje na wyższe stopnie służbowe, w tym 2 w korpusie oficerów, 12 w korpusie aspirantów, 11 w korpusie podoficerów i 2 w korpusie szeregowych policji. Trzech policjantów za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnionych zostało nagrodami pieniężnymi. 

Na zakończenie uroczystości Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Mirosław Sokala pogratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom oraz podziękował za osiągnięte wyniki i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa powiatu i całego garnizonu lubelskiego. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele zaproszonych gości, którzy na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie mł. insp. Krzysztofa Bartosiewicza przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkich policjantów za ich zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa i pomoc niesioną mieszkańcom powiatu. 

Awansowani na wyższe stopnie służbowe: 

1.        kom. Elżbieta Błaziak 
2.        kom. Artur Kiełbasa 
3.        asp. szt. Jarosław Karkuszewski 
4.        asp. szt. Jarosław Warszawa 
5.        st. asp. Andrzej Kozielewicz 
6.        st. asp. Piotr Rezler 
7.        asp. Marcin Filipczuk 
8.        asp. Krzysztof Foltyn 
9.        asp. Radosław Krystkowiak 
10.        asp. Krzysztof Leśniak 
11.        asp. Mirosław Loda 
12.        asp. Waldemar Piotrowski 
13.        mł. asp. Wojciech Laskowski 
14.        mł. asp. Krzysztof Szpyra 
15.        sierż. szt. Wojciech Mączka 
16.        sierż. szt. Remigiusz Prejs 
17.        sierż. szt. Piotr Skurski 
18.        sierż. szt. Dariusz Szwed 
19.        sierż. szt. Piotr Szymusiak 
20.        sierż. szt. Mariusz Uszko 
21.        sierż. szt. Rafał Wojtuk 
22.        sierż. szt. Tadeusz Wolanin 
23.        sierż. szt. Jacek Wrzyszcz 
24.        st. sierż. Adam Bachta 
25.        st. sierż. Waldemar Caboń 
26.        st. post. Marcin Kuzdra 
27.        st. post. Jacek Ogórek 

 

Info:

asp. szt. Jarosław Karkuszewski (KPP Hrubieszów)