Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 7 pijanych kierujących

Hrubieszowscy policjanci, w ramach prowadzonej wczoraj akcji „Jednoślad”, zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

Pomimo licznych apeli o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu, wciąż podczas kontroli drogowych wpadają kierowcy na tzw. „podwójnym gazie”.

Miniona doba na drogach powiatu hrubieszowskiego obfitowała w tego typu zdarzenia. Policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Kolejne zatrzymania dotyczyły dwóch kierujących motorowerami.

Wśród zatrzymanych, niechlubnym rekordzistą okazał się 64-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który kierując rowerem posiadał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci hrubieszowskiej drogówki zastosowali również w 24 przypadkach postępowania mandatowe wobec kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że kierowanie po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu jest zabronione. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo poważne zagrożenie, zarówno dla siebie, jak też dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że kierowanie pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2 i utratą prawa jazdy. Z kolei nietrzeźwy rowerzysta odpowiada za wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny.