Hrubieszowscy Seniorzy w Wiosce Gotów

Klub Złotego Wieku, działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury oraz seniorzy, którzy spotykają się przy Filiach nr 1 i 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej, odwiedzili Wioskę Gotów w Masłomęczu.

Reklamy

 

Poznanie korzeni kulturowych naszego regionu, wręczenie dyplomów uczestnikom wiosennej edycji projektu „Radość uczenia się przez całe życie wg metody M. Montessori” oraz integracja seniorów z różnych osiedli i środowisk, to cel wyjazdu do Wioski Gotów w Masłomęczu.

Hrubieszowscy seniorzy, jak zwykle, stanęli na wysokości zadania. Poszerzyli wiedzę, odebrali dyplomy i świętowali.

Reklamy

Klub Złotego Wieku, działający przy Hrubieszowskim Domu Kultury oraz seniorzy, którzy spotykają się przy Filiach nr 1 i 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej mieli okazję poznać się i wspólnie poznawać tajniki życia naszych praprzodków.

Wioska Gotów i ludzie, którzy tam nas przyjęli wywarli niesamowicie ciepłe wrażenie. Przewodniczka, z pełnym zaangażowaniem i energią, przekazywała wiedzę historyczną w taki sposób, jakby opowiadała bajkę, ale też angażowała seniorów, zadając wcale niełatwe pytania.

Potem był uroczysty moment wręczania dyplomów uczestnikom zajęć wg. metody M. Montessori i integracja z zadaniami. Seniorzy podzieleni na 6 grup pracowali nad stworzeniem historii w wylosowanej konwencji: komedii, dramatu i romansu. To był świetnie i twórczo spędzony czas. Pozostał niedosyt i apetyt na więcej.

Tradycyjnie grupą opiekował się team HDK i MBP: Jolanta Głowacz i Jolanta Janiec.

 

(info i fot. HDK, MBP)