Hrubieszowscy strażacy gasili pożar silosu w Hrebennem – ZDJĘCIA

Wczoraj, hrubieszowscy strażacy zostali zostali zawiadomieni o pożarze suszarni rzepaku w miejscowości Hrebenne. W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy z KP PSP w Hrubieszowie oraz OSP ze Strzyżowa i Horodła.

Reklamy

– W dniu 10.09.2021 roku przed godziną 14 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze suszarni rzepaku w miejscowości Hrebenne – relacjonuje oficer prasowy hrubieszowskiej komendy st. kpt. Marcin Lebiedowicz. – Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, zastano podwyższoną temperaturę w jednej części silosu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz opróżnieniu suszarni na przyczepy, które zostały podstawione przez właściciela. Temperatura silosu oraz na przyczepach, była ciągle monitorowana przy użyciu kamery termowizyjnej. Cały zbiornik opróżniono na przyczepy, a następnie przewieziono do rezerwowego magazynu.

Na miejsce zdarzenia akcję gaśniczą prowadziło 6 zastępów Straży Pożarnej: 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Hrubieszów oraz OSP KSRG Horodło i OSP Strzyżów. Interwencja trwała prawie 4 godziny.

(info i fot. KP PSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz)


Zobacz też:

Rada Powiatu zgodziła się na zwolnienie radnego Tomasza Ożoga z pracy

Rada Powiatu zgodziła się na zwolnienie radnego Tomasza Ożoga z pracy


LubieHrubie na Instagramie